ديجي کالا/ شرکت بازي‌سازي اکتيويژن، همان‌طور که قول داده بود رسما از قسمت جديد مجموعه بازي‌هاي کال آو ديوتي رونمايي کرده است. از اسم بازي خبر داشتيم، اما اکتيويژن در اين رونمايي تازه، ضمن نمايش اولين تريلر بازي، از بخش‌هاي مختلف آن صحبت و تاريخ انتشار Call of Duty: Black Ops Cold War را هم اعلام کرده است.

طبق خبري که اکتيويژن منتشر شده، بازي در روز ۱۳ نوامبر (۲۳ آبان) روي پلي‌استيشن ۴، ايکس‌باکس وان و کامپيوتر عرضه خواهد شد. نسخه‌اي هم براي عرضه روي کنسول‌هاي پلي‌استيشن ۵ و ايکس‌باکس سري ايکس در نظر گرفته شده که همزمان با عرضه‌ي آن‌ها، براي خريد موجود خواهند بود.

Black Ops Cold War در روز ۲۳ آبان روي پلي‌استيشن ۴، ايکس‌باکس وان و کامپيوتر عرضه خواهد شد.
از نظر روند و داستان، قرار است در Black Ops Cold War با داستاني شبيه به اولين قسمت مجموعه بازي‌هاي بلک آپس روبرو شويم. آن‌طور که گفته شده، داستان بازي مستقيما ادامه‌اي براي بلک آپس اصلي است و همانطور که از نام بازي پيداست، در دوره‌ي جنگ سرد اتفاق مي‌افتد.


قصه‌ي بازي در اوايل دهه‌ي هشتاد ميلادي رخ مي‌دهد و مراحل مختلف بازي، در مناطقي مثل برلين شرقي، ويتنام، ترکيه و مسکو رخ مي‌دهند.

داستان بازي از نقطه‌اي شروع مي‌شود که در آن، ريگان، رئيس جمهور وقت امريکا، دستور به شکل‌گيري گروهي ويژه براي پيدا کردن ماموري مخفي به نام «پرسيوس» را مي‌دهد. پرسيوس ماموري ناشناس است که گفته شده اطلاعات سري پروژه‌ي منهتن ايالات متحده را دزديده و به شوروي تحويل داده است. در واقعيت، هويت پرسيوس هرگز کشف نشد و داستان Black Ops Cold War قرار است به اين موضوع بپردازد و قصه‌اي حول آن تعريف کند.

شخصيت‌هاي بلک آپس،‌ مانند «وودز»، «ميسن» و «هادسن» در Black Ops Cold War هم حضور خواهند داشت. با اين حال، وقايع بازي را از ديد خود تجربه مي‌کنيم. شخصيت اصلي Black Ops Cold War را خود مي‌سازيم؛ طوري که مي‌توانيم جنسيت شخصيت و پس‌زمينه‌ي نظامي او را انتخاب کنيم. شخصيت اصلي هم صداگذاري نشده و ساکت است.

قرار است از نظر داستاني، بازي شبيه به قسمت نخست بلک آپس باشد و صحنه‌هاي توهم و چيزهايي شبيه به آن را هم در خود جاي دهد. بازي حتي چند انتخاب داستاني را هم در خود جاي داده که منجر به شکل‌گيري پايان‌هاي مختلفي در بازي مي‌شوند.

از ديدگاه گيم‌پلي هم گفته شده که براي اولين بار در مجموعه بازي‌هاي کال آو ديوتي، مقداري آزادي عمل در انجام مراحل خواهيم داشت؛ طوري که مراحل ممکن است چند راه مختلف براي پيشرفت داشته باشند و همه چيز مثل قبل به صورت کاملا خطي پيش نرود.

اطلاعاتي از بخش بخش چند نفره‌ي Black Ops Cold War منتشر نشده، جز اينکه بخش چند نفره و بخش زامبي به قوت گذشته و حتي بهتر در اين کال آو ديوتي جديد وجود خواهد داشت.


بخش چند نفره‌ي Black Ops Cold War محتوايي مشترک با Warzone خواهد داشت؛ طوري که مي‌توان در Black Ops Cold War آيتم‌هايي دريافت کرد که در Warzone قابل استفاده‌اند و چيزهايي شبيه به آن. در حال حاضر، بازي‌کننده‌ها مي‌توانند در بخش چند نفره‌ي Modern Warfare سلاح و شخصيت دريافت و آن‌ها را در Warzone استفاده کنند. به نظر مي‌رسد که با عرضه‌ي Black Ops Cold War، مدرن وارفر رها شده و بخش چند نفره‌ي بلک آپس جديد با وارزون ادغام خواهد شد، چون اکتيويژن اضافه کرده که نگران نباشيد، آيتم‌هايي قديمي که در Modern Warfare دريافت کرده‌ايد در Warzone قابل استفاده باقي خواهند ماند.

اکتيويژن هم‌چنين روي بخش چند نفره‌ي بازي يک بتل پس ارايه مي‌کند که بازي‌کننده‌ها با خريد آن، به آيتم‌هاي بيشتري دسترسي خواهند داشت.

بازي در سه نسخه‌ي مختلف عرضه مي‌شود. نسخه‌ي استاندارد (با قيمت استاندارد ۶۰ دلار) که روي پلي‌استيشن ۴ و ايکس‌باکس وان عرضه مي‌شود. اين نسخه، مثل تمام بازي‌هاي پلي‌استيشن ۴ و ايکس‌باکس وان، روي پلي‌استيشن ۵ و سري ايکس هم اجرا مي‌شود، ولي بدون پيشرفت‌هاي گرافيکي نسخه‌هاي نسل بعد. با خريد نسخه‌ي Cross-gen Bundle بازي، دو نسخه‌ي نسل فعلي و نسل بعد را دريافت مي‌کنيد. اين نسخه ۷۰ دلار قيمت دارد.

بد نيست به اين موضوع اشاره کنيم که نسخه‌ي نسل بعد Black Ops Cold War، و اساسا تمام بازي‌هاي اکتيويژن براي پلي‌استيشن ۵ و ايکس‌باکس سري ايکس، با قيمت ۷۰ دلار عرضه خواهند شد.

مي‌توانيد در ادامه، تريلر معرفي Call of Duty: Black Ops Cold War و تصاويري از آن را ببينيد. تريلر بازي، از نسخه‌ي پلي‌استيشن ۵ ضبط شده است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم