مهر/ سازمان فناوري اطلاعات ايران در فراخواني با اعلام محاسبه نيم بهاي تعرفه اينترنت براي توليدکنندگان محتواي آموزشي، از آنها خواست براي دريافت اين تعرفه ليست برنامه هاي کاربردي خود را اعلام کنند.
سازمان فناوري اطلاعات ايران در اطلاعيه اي اعلام کرد: براساس مصوبه شماره ۲۳۷ و ۲۴۸ کميسيون تنظيم مقرارت ارتباطات، امکان اعمال تعرفه نيم بها و سرعت متفاوت براي توليدکنندگان محتواي داخلي، فراهم شده است.

براين اساس تمامي اپراتورهاي داخلي موظفند امکان تفکيک ترافيک داخل از بين الملل را اعمال و تعرفه مصرف ديتاي محتواهاي داخلي را به صورتي ترجيحي و به ميزان نصف تعرفه ديتاي بين‌الملل محاسبه کنند.

به همين منظور با توجه به فرارسيدن سال تحصيلي جديد و با هدف حمايت از کسب و کارهاي فعال در زمينه آموزش الکترونيکي، از تمامي توليدکنندگان محتواي داخلي آموزشي دعوت مي‌شود با مراجعه به سامانه درخواست خدمات سازمان فناوري اطلاعات ايران به نشاني http://g۲b.ito.gov.ir نسبت به ثبت فهرست سامانه‌ها و برنامه‌هاي کاربردي (app) که در داخل کشور ميزباني مي‌شود اقدام کنند تا اپراتورها تعرفه ترجيحي براي مشترکاني که به سايت‌هاي مذکور مراجعه مي‌کنند را اعمال کنند.


به دليل پيچيدگي‌هاي اجراي فني براي اعمال تعرفه ياد شده از زمان ثبت‌ درخواست تا فعال‌سازي، يک ماه زمان نياز است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم