گیم فا/ بالاخره پس از مدت‌ها انتظار و پخش اطلاعات مختلف از بازی جدید شرکت اکتیویژن (Activision)، عنوان تیراندازی اول‌شخص Call of Duty: Black Ops Cold War به صورت رسمی معرفی شد و چندی پیش تریلر رسمی معرفی آن نیز برای علاقه‌مندان به نمایش در آمد. با این که شرکت اکتیویژن اعلام کرد بخش چندنفره‌ی بازی تا دو هفته‌ی دیگر معرفی نخواهد شد اما برخی از جزئیات دیگر را در مورد این بازی برای علاقه‌مندان به اشتراک گذاشته است.

در اطلاعیه‌ی مطبوعاتی اخیر که توسط شرکت اکتیویژن منتشر شده است، مشخص گردید که بازی‌بازان عنوان Call of Duty: Black Ops Cold War برروی هر پلتفرمی که بازی برروی آن در دسترس قرار گیرد، می‌توانند از دو قابلیت بازی میان-پلتفرمی (Cross-Play) و پیشرفت میان-پلتفرمی (Cross-Progression) بهره‌مند شوند و این عنوان به صورت کامل و حرفه‌ای از دو قابلیت نام برده پشتیبانی خواهد کرد. البته این موضوع چندان جدید و تعجب‌ برانگیز به شمار نمی‌آید؛ چرا که دارندگان بازی Call of Duty: Modern Warfare نیز از دو قابلیت مذکور بهره‌مند هستند. با این حال با توجه به عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهمی اکس‌باکس سری اکس و پلی‌استیشن ۵ و انتشار بازی Call of Duty: Black Ops Cold War برروی کنسول‌های هر دو نسل، پشتیبانی از قابلیت‌های میان-پلتفرمی اهمیت بیشتری برای بازی‌بازان خواهد داشت.

همچنین شرکت اکتیویژن تایید کرد که دارندگان عنوان Call of Duty: Black Ops Cold War به مانند بازی‌بازان نسخه‌ی قبلی این سری یعنی Call of Duty: Modern Warfare، می‌توانند تمامی دستاورد‌ها و پیشرفت‌های خود را به حالت بتل‌رویال Warzone منتقل سازند و هر دو نسخه‌ی اخیر Call of Duty از این نظر عملکرد مشابهی را خواهند داشت. همچنین بازی‌بازان بخش Warzone می‌توانند به تمامی پیشرفت‌ها و محتویاتی به مانند Operator و Weapon Blueprints که در بازی Call of Duty: Modern Warfare کسب کرده‌اند، پس از عرضه‌ی عنوان Call of Duty: Black Ops Cold War نیز دسترسی داشته باشند.

سرانجام همان طور که علاقه‌مندان به سری Call of Duty انتظار دارند، یک سیستم Battle Pass نیز برای عنوان Call of Duty: Black Ops Cold War تأیید شده است که شامل محتویات پس از عرضه‌ی بازی به مانند نقشه‌ها و حالت‌های بخش چندنفره‌ی مختلف، تجربه‌های متفاوت از بخش زامبی و رویدادهای اجتماعی و چالش برانگیز درون بازی خواهد بود.

طبق اعلام شرکت اکتیویژن بازی Call of Duty: Black Ops Cold War قرار است در تاریخ ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۹ (۱۳ نوامبر ۲۰۲۰ میلادی) برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و دو کنسول پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان در دسترس قرار گیرد. همچنین این عنوان برروی دو کنسول پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس نیز در زمان عرضه منتشر خواهد شد اما از ارتقای رایگان به نسل بعدی خبری نخواهد بود. همان‌ طور که اطلاع دارید، نسخه‌ی نسل نهمی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War قرار است با قیمتی معادل ۷۰ دلار به بازار عرضه گردد و شامل برخی از بهبودهای گرافیکی و فنی خواهد بود. همچنین اعلام شده است که حجم مورد نیاز این بازی ۱۰۰ گیگابایت خواهد بود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم