مجله ديجي کالا/ شرکت تايواني مدياتک اعلام کرده که براي فروش تراشه‌هاي خود به هواوي از دولت آمريکا درخواست مجوز کرده است. دولت ترامپ مدتي قبل تحريم‌هاي عليه هواوي را گسترش داد و طبق اين تحريم‌هاي جديد، شرکت‌ها براي فروش تراشه‌هاي ساخته شده با تکنولوژي آمريکايي به هواوي بايد از دولت آمريکا مجوز مخصوصي دريافت کنند.

در پي اعمال اين تحريم‌هاي جديد، مدياتک اعلام کرد که تابع مقررات مربوط به تجارت جهاني است و به همين خاطر اميدوار است که بعد از تاريخ ۱۵ سپتامبر براي ادامه عرضه تراشه بتواند از طرف دولت آمريکا مجوز موردنظر را دريافت کند. هواوي هنوز در اين رابطه اظهارنظر نکرده است.

چند ماه قبل، آمريکا تحريم جديدي وضع کرد که باعث شد هواوي امکان توليد تراشه‌هاي اختصاصي خود را از دست بدهد ولي اين شرکت مي‌توانست تراشه‌هاي ديگر شرکت‌ها را خريداري کند. اما حالا طبق اين تحريم جديد، هواوي امکان خريد تراشه‌هاي ساخت شرکت‌هاي ثالث را هم از دست داده و فقط در صورت دريافت مجوز از دولت آمريکا مي‌تواند چنين کاري را انجام دهد.

به همين خاطر آينده گوشي‌هاي هواوي در هاله‌اي از ابهام قرار دارند. زيرا هواوي بدون داشتن تراشه نمي‌تواند گوشي‌هاي جديدي را توليد کند و بخش موبايل هواوي تعطيل خواهد شد. در همين زمينه مي‌توانيم به اظهارات مديرعامل بخش گجت‌هاي مصرفي اين شرکت اشاره کنيم که مدتي قبل اعلام کرد گوشي‌هاي هواوي ميت ۴۰ آخرين پرچم‌داران مجهز به تراشه‌هاي کايرين خواهند بود.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم