سخت افزار/ کمپاني Bethesda يکي از شرکت‌هاي بازي سازي در سبک خون و مبارزه است، بازي Doom پرطرفدارترين عنوان اين استاديو بازي سازي است که به تازگي توانسته است با استفاده از سيستم سخت افزاري قدرتمند و نيتروژن مايع روي فريم ريت قابل توجه‌اي لود شود. اجراي بازي Doom Eternal برروي هزار فريم فشار زيادي با سيستم وارد خواهد کرد اما چطور Bethesda به چنين فريم ريتي دست پيدا کرده است.

هميشه يک محدوديت براي فريم ريت هر بازي وجود دارد، مهم نيست که شما 10 کارت RTX 2080TI را در کنار پردازنده قدرتمند از سمت AMD و يا Intel در کنار 128 گيگابايت رم قرار دهيد. هميشه يک محدوديت فريم ريتي وجود دارد که باعث مي‌شود از يک مقدار به بعد مقدار سخت افزار مورد استفاده شما بي‌استفاده باشد.

همانطور که تماشاي ويديو بر روي فريم ريت 60 فريم با توجه به نرم بودن آن لذت بخش است، داستان براي گيم نيز به همين صورت است اما اين موضوع بر روي بازي کاملا متفاوت است و براي اجراي يک بازي با عملکرد مناسب سخت افزار شما حداقل بايد خروجي 60 فريم را از آن بازي به شما ارائه دهد. برخلاف ويديو هرچه قدر فريم ريت دريافتي شما از يک بازي بالاتر برود، نرم بودن آن نيز بيشتر به چشم خواهد آمد، به خصوص اگر مانيتور شما نرخ بروزرساني‌اي بالاتر از 60 هرتز داشته باشد. اين موضوع حتي قبلا نيز توسط انويديا ثابت شده است که فريم ريت بالاتر باعث خواهد شد تا بازيکنان بهتر بتوانند از خود واکنش نشان دهند.

بازي Doom Eternal برروي هزار فريم روي چه سخت افزاري بوده است؟
استاديو Bethesda با جمع کردن يک سيستم کامپيوتري بالارده توانسته است تا در رزولوشني قابل توجه 1000 فريم در ثانيه از بازي جديد خود يعني Doom Eternal دريافت کند. اجراي بازي Doom Eternal برروي هزار فريم به همين سادگي‌ها نيز نبوده و اين استاديو به طور مداوم براي خنک نگه داشتن پردازنده و کارت گرافيک از نيتروژن مايع استفاده کرده است. پردازنده استفاده شده براي اين سيستم کامپيوتري، Core I7 9700K است. اين پردازنده برخلاف تصورات بوده است و همه فکر مي‌کردند که حداقل پردازنده استفاده شده از نسل نهم اينتل خواهد بود اما اين چنين نيست. اين پردازنده با سرعت 6.6 گيگاهرتز بوست شده است و در کنار Asus RTX 2080Ti قرار گرفته است. همچنين 16 گيگابايت رم و 512 گيگابايت SSD از ديگر مشخصات اين سيستم هستند. نيتروژن مايع براي خنک کردن پردازنده و کارت گرافيک اين سيستم به طور مداوم استفاده شد تا نگراني از بابت افت عملکرد در هنگام تست نباشد. همانطور که مي‌دانيد در هنگام داغ شدن سيستم کامپيوتري و يا گوشي، به طور کوتاه مدت عملکرد دستگاه ضعيف‌تر خواهد شد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم