مهر/ مديرکل دفتر امور طرح‌هاي وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تاکنون ۲۲۰ درخواست خوداظهاري در رابطه با دستگاه‌هاي موجود استخراج رمزارز، در سامانه بهين‌ياب ثبت شده است.
عليرضا هادي گفت: در راستاي اجراي تصويب‌نامه مورخ ۹۹/۴/۱۵ هيأت وزيران به‌منظور تعيين تکليف وضعيت دستگاه‌هاي استخراج رمزارز موجود درکشور، از تاريخ ۲۷ مردادماه ثبت مشخصات هويتي و نيز تعداد، نوع و مدل دستگاه‌هاي موجود استخراج رمزارز در سامانه بهين‌ياب به‌صورت خوداظهاري آغاز شده است. اين امر از طريق لينک ايجادشده در صفحه اصلي سامانه بهين‌ياب، در دسترس متقاضيان قرار دارد.

وي افزود: تاکنون ۳۱۴ درخواست خوداظهاري در سامانه ثبت شده که از اين تعداد ۲۲۰ درخواست ثبت نهايي شده‌است.

به گفته اين مقام مسئول، فرصت اين خوداظهاري بر اساس مصوبه هيأت وزيران يک ماه تعيين شده و توصيه مي‌شود متقاضيان، ثبت درخواست خود را تا روزهاي پاياني اين مهلت به‌تأخير نيندازند. تعيين حقوق و عوارض دولتي دستگاه‌هاي اظهار شده بر اساس اعلام گمرک ج. ا. ايران انجام شد و از طريق درگاه الکترونيکي مربوط که در دست راه‌اندازي است قابل پرداخت است.


هادي ادامه داد: آيين‌نامه اجرايي طرح خوداظهاري، موضوع بند ۵ مصوبه هيأت دولت طي جلسات مشترک در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حال بررسي و نهايي شدن است. موضوع استاندارد مصرف دستگاه‌ها توسط سازمان ملي استاندارد نيز در حال نهايي شدن است و به‌زودي به وزارت صمت ابلاغ مي شود. 

بر اساس اعلام مديرکل دفتر امور طرح‌ها تاکنون تعداد ۷۱۶ فقره جوازتأسيس و ۲ فقره پروانه بهره‌برداري در اين حوزه صادر شده است که پيش‌بيني مي‌شود اين تعداد با انجام فرايند خوداظهاري افزايش يابد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم