ديجياتو/ دولت ايالات متحده آمريکا امروز براي در دست گرفتن کنترل ۲۸۰ حساب بيتکوين و اتريومي به دادگاه درخواست داد که تصور مي شود پول هاي سرقتي توسط هکرهاي کره شمالي از دو صرافي رمزارز را در خود نگه مي دارند.

اسناد دادگاه اطلاعاتي در خصوص صرافي هاي هک شده ندارند با اين حال نشان مي دهند که هکرهاي کره شمالي در دو تاريخ يعني يکم جولاي ۲۰۱۹ و ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۹ اقدام به سرقت از اين صرافي ها کرده اند.

در زمان انجام سرقت اول هکرهاي کره شمالي ۲۷۲ هزار دلار توکن و رمزارز (شامل توکن هاي پروتن، PlayGame و IHT Real Estate Protocol ) را سرقت کرده اند و در عمليات هک دوم بالغ بر ۲.۵ ميليون دلار رمزارز را به سرقت برده اند.

مقامات آمريکايي مدعي شده اند که با استفاده از تحليل بلاکچين موفق شده اند پول هاي سرقتي از دو صرافي رمزارز را در ۲۸۰ حساب کاربري رديابي کنند.

براساس اسناد دادگاه دولت آمريکا معتقد است که هکرهاي کره شمالي با استفاده از تکنيکي به نام Chain Hopping اقدام به پولشويي رمزارزهاي سرقتي کرده اند. در اين تکنيک که با نام blockchain hopping هم شناخته مي شود پول ها از يک رمزارز خاص تامين و سپس به رمزارز ديگري تبديل مي شوند (مثلا اتريوم به Stellar تبديل مي شود).

وزارت دادگستري آمريکا اعلام کرده که هکرهاي کره شمالي معمولا پول ها را از يک صرافي سرقت مي کنند و سپس آن را به صرافي ديگري انتقال مي دهند و بعد از شستن چندين باره آن (يا به عبارتي تبديل چندين باره آن) کليه پول ها را درون ۲۸۰ حساب بيتکوين و اتريوم جمع آوري مي کنند.

حالا دولت آمريکا بر آن شده تا کنترل تمامي اين حساب ها را در دست بگيرد و پول هاي سرقتي را به صرافي هاي رمزارز يا مالکان اصلي آنها بازگرداند.

دولت آمريکا مدعي شده که اين حساب ها به کره شمالي تعلق دارند و هکرها آنها را با هدف پولشويي ايجاد کرده اند. در سپتامبر سال ۲۰۱۹ سه گروه هکري کره شمالي از سوي وزارت خزانه داري آمريکا تحريم شدند و دارايي هاي مربوط به شرکت هاي پوششي اين گروه ها نيز مسدود شد. حالا به نظر مي رسد که قرار است همين اتفاق براي ۲۸۰ حساب رمزارز ديگر بيافتد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم