سخت افزار/ اولين سفارشت فناوري 2 نانومتري TSMC دريافت شد. علي رغم اين واقعيت که انتظار مي‌رود سامسونگ از فناوري 5 نانومتر به 3 نانومتر برسد، به نظر مي‌رسد که TSMC قبلا راهي براي شکست رقيب خود در ساخت تراشه پيدا کرده است. اگرچه انتظار مي‌رود فناوري 3 نانومتري توليد کننده تايواني تا سال 2022 تکميل شود، اما به نظر مي‌رسد که TSMC توانسته است اولين سفارشات فناوري تراشه 2 نانومتري خود را نيز تأمين کند.

TSMC در حال حاضر 50 درصد از کل بازار را در دست دارد

گزارش تازه‌اي از DigiTimes به دست رسيده است که حاکي از آن بوده که TSMC گزارش کرده Hsinchu Baoshan مرکزي براي توسعه فناوري 2 نانومتري خواهد بود. اگرچه هنوز کاملا تأييد نشده که چه کسي موفق به انجام سفارش فناوري 2 نانومتري TSMC شده است، اما در اين گزارش ذکر شده که ممکن است اين سفارش دهنده کسي جز Apple نباشد. غول کوپرتينو قبلا در چندين گزارش اعلام کرده که 100 درصد سفارشات فناوري 5 نانومتري خود را به TSMC سپرده است و به نظر مي‌رسد زماني که اپل فناوري 3 نانومتري SoC سفارشي خود را از اين کمپاني تهيه کرد، قطعا همين کار را براي فناوري 2 نانومتري نيز خواهد کرد. پس احتمال مي‌رود که اولين سفارشت فناوري 2 نانومتري TSMC توسط اپل انجام شده باشد.

از طرف ديگر، سامسونگ نتوانسته خيلي خوب عمل کند. ظاهرا سازنده کره‌اي سفارشات 5 نانومتري کوالکام را از دست داده است و اکنون تنها شايعه‌اي که در رابطه با اين موضوع وجود دارد اين است که سامسونگ توليدات خود را افزايش خواهد داد تا سفارشات Snapdragon 875 و Snapdragon X60 را دوباره بازگرداند. با اين حال، به احتمال زياد به دليل مهارت فني بالاي TSMC، برتري و همچنين قابليت اطمينان توليد کنندگان براي ارائه مقدار زيادي تراشه در زمان مناسب، کوالکام بيشتر سفارشات را به TSMC بسپارد نه سامسونگ.

DigiTimes همچنين گزارش کرد که اگر TSMC روند پيروزي خود را ادامه دهد و اگر سامسونگ پاسخ مناسبي در مورد اين موضوع ارائه ندهد، ممکن است غول کرده‌اي تا سال 2030 نتواند TSMC را شکست دهد. نه تنها اين، بلکه گزارش تازه‌اي منتشر شده که سامسونگ در زمينه سودآوري نيز ممکن است دچار مشکل شود. براي مثال، شايعه شده است که TSMC توانسته 80 ميليون تراشه A14 را با فناوري 5 نانومتري به اپل تحويل دهد، بنابراين مي‌توان گفت که اين شرکت تا چه حد از بزرگترين رقيب خود يعني سامسونگ پيشي گرفته است.

به نظر شما سامسونگ در طولاني مدت قادر به شکست TSMC خواهد شد؟ نظرات خود را با ما درميان بگذاريد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم