کليک/ درست در زمان مقرر، شرکت اپل اکانت توسعه دهنده Epic Games را که قبلا پشتيبان بازي فورتنايت بود حذف کرد. تمام بازي هاي اين شرکت از اپ استور حذف شده است.

شرکت Epic Games در ابتداي اين هفته به کاربران iOS و macOS خود هشدار داده بود که از 28 آگوست ديگر قادر به ارائه آپديت به آن­ها نيست و روز گذشته مطابق با تاريخ مقرر اکانت اين توسعه دهنده از اپ‌استور حذف شد. به غير از بازي Battle Royale معروف، اين توسعه دهنده چند باز ديگر نيز در اپ استور داشت که اکنون همه آن­ها حذف شدند.

نزاع بين اپل و اپيک گيمز از ماه گذشته، از زماني شروع شد که شرکت اپيک گيمز با هدف دور زدن اپ‌استور، به کاربران در صورت خريد V-buck(پول رايج بازي فورتنايت) خارج از فضاي اپ‌استور کد تخفيف ارائه داد. مدت کوتاهي پس از اين کار، اپل بازي را حذف کرد. بلافاصله پس از اين اقدام شرکت اپل، اپيک گيمز اين غول تکنولوژي را متهم کرد. اگر در حال حاضر شما بازي فورتنايت را در دستگاه خود داريد، مي توانيد به بازي خود با ساير کاربران اپل ادامه دهيد ولي قادر به دسترسي به فصل جديد اين بازي و پرداخت براي تراکنش­ هاي بازي نيستيد.

اپل در بيانيه خود در رابطه با اين موضوع تصريح کرد که اپيک چندين آپديت براي گرفتن تصديق فرستاده است که همگي با خط مشي­ هاي شرکت اپل تنافض داشته است:

«ما بسيار متاسفيم که ناچار به حذف اکانت بازي­ هاي اپيک از مجموعه اپ‌استور شديم. ما سال­ ها با مجموعه اپيک در عرضه محصولاتشان همکاري داشتيم. دادگاه پيشنهاد کرده بود که اپيک با قوانين شرکت اپل موافقت کند. اما با گذر زمان و تخطي از خط­ مشي­ ها، چنين شرايطي ايجاد شد. اپيک اين پيشنهاد را رد کرد و در عوض مکررا آپديت­هايي را براي فورتنايت منتشر کرد که از خط مشي‌هاي اپ‌استور تخطي کرده است. اين کار شرکت اپيک براي ساير توسعه دهندگان موجود در اپ‌استور نيز عادلانه نيست و همچنين مشتريان را وارد ميدان جنگ خود مي­ کنند. اميد داريم که دوباره بتوانيم با اين تيم همکاري داشته باشيم، اما متاسفانه در حال حاضر اين کار برايمان مقدور نيست.»

اين اقدام اپل، ساير اکانت­ هاي مجموعه اپيک همانند بازي Unreal Engine را تحت تاثير قرار نمي ­دهد. در ابتداي اين هفته، يک قاضي گفت که اپل نمي­ تواند اين اقدام فورتنايت را با بلوکه کردن اکانت­ هاي Unreal Engine تلافي کند. اين قاضي همچنين گفت که اين حرکت اپل “پا از حد خود فراتر گذاشتن” بوده است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم