زوميت/ در قابليت جديدي که گوگل عرضه کرده، مي‌توان با واي‌فاي از عکس‌هاي دوربين کانن فايل پشتيبان گرفت و در گوگل فوتوز بارگذاري کرد.
 
بکاپ‌گرفتن از عکس‌هاي دوربين مي‌تواند فرايند زمان‌بري باشد؛ اما گوگل با عرضه‌ي ويژگي جديدي توانسته تهيه‌ي فايل پشتيبان را براي دارندگان دوربين‌هاي کانن آسان‌تر کند و قابليت‌هاي بکاپ‌گيري گوگل فوتوز را ارتقا بخشد.

براساس بيانيه‌ي‌ گوگل، اين شرکت با همکاري کانن قابليت جديدي عرضه کرده که گرفتن فايل پشتيبان از عکس‌ها را براي دارندگان دوربين کانن آسان‌تر کرده است. در قابليت‌ جديد، به اتصال دوربين يا استفاده از کارت حافظه‌ي SD نيازي نيست و مي‌توان از عکس‌هاي دوربين کانن به‌طور خودکار و با استفاده از واي‌فاي فايل پشتيبان گرفت و در گوگل فوتوز بارگذاري کرد.

استفاده از ويژگي ادغام گوگل‌ فوتوز و دوربين کانن از آخرين نسخه‌ي اپليکيشن image.canon در اندرويد و iOS امکان‌پذير است. در اپليکيشن يادشده مي‌توانيد به حساب کاربري گوگل متصل شويد تا به‌طور خودکار عکس‌هاي دوربينتان با کيفيت اصلي به گوگل‌ فوتوز منتقل و بارگذاري شوند. در عکس زير، مي‌توانيد دوربين‌هاي سازگار با قابليت جديد را مشاهده کنيد.

ناگفته نماند استفاده از قابليت جديد رايگان نيست و بايد از پلن پولي گوگل وان استفاده کنيد. همان‌طورکه مي‌دانيد، قيمت پلن‌هاي گوگل وان از سالي ۲۰ دلار براي ۱۰۰ گيگابايت تا ۱۰۰ دلار براي ۲ ترابايت حافظه‌ي ذخيره‌سازي متغير است. البته گوگل اين امکان را دراختيار دارندگان دوربين‌هاي کانن گذاشته تا يک ماه به‌رايگان قابليت جديد را آزمايش کنند و به فضاي ابري ۱۰۰ گيگابايتي دسترسي داشته باشند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم