ايسنا/ بررسي ها نشان مي دهد روزانه ده ها هزار اکانت بازي فورتنايت در بازار سياه اکانت‌هاي بازي ويديويي به سرقت رفته به فروش مي رسد که سالانه يک ميليارد دلار درآمدزايي دارد.

ويني ترويا - مدير شرکت امنيتي نايت لاين - در اين باره اظهار کرد: خلافکاران از ابزارهاي اتوماتيک براي بررسي ۵۰۰ اکانت در ثانيه استفاده مي کنند تا آنها را با اطلاعات کاربري به سرقت رفته در رخنه امنيتي اخير اکانت‌هاي فورتنايت تطبيق داده و براي دسترسي به اکانتها استفاده کنند. هر اکانتي به طور متوسط ۲۰۰ تا ۲۵۰ دلار به فروش مي رود.

به گفته ترويا، آنها نمي توانند پاسخگوي تقاضا براي برخي از اکانت ها باشند و آنها را مجددا به افرادي مي فروشند که متقاضي بازي با آن اکانت هستند اما تمايل ندارند ۱۰۰ ساعت وقت صرف کنند تا به مرحله مورد نظرشان در بازي برسند.

فورتنايت يک مبارزه جنگ تا مرگ کارتوني که در آن گيمرها براي اسلحه و منابع با يکديگر مبارزه مي کنند، از زمان راه اندازي شدن در سال ۲۰۱۷ به يک پديده جهاني تبديل شده و بيش از ۳۵۰ ميليون کاربر عضو دارد.

سرقت اکانت مشکل رايجي در ميان سايت هاي شبکه اجتماعي و بازي است اما اکانت‌هاي بازي به دليل آيتم هاي مجازي که دارند، ارزشمندتر هستند.

در حالي که شرکت "اِپيک گيمز" که سازنده فورتنايت است، فروش اکانت ها را ممنوع کرده اما برخي از کاربران با تخطي از اين سياست، اکانت خود را به فروش مي رسانند و سپس از اين شرکت براي بازيابي آن درخواست مي کنند.

اپيک اعلام کرده که از فناوري مانند کپچا، بررسي آي پي و هوش مصنوعي براي شناسايي تهديدها در لحظه استفاده مي کند. اين شرکت رويکرد پيشرفته اي را براي محافظت از کاربران بازي در پيش گرفته و تلاش ها براي ورود غيرقانوني به اکانت ها را مسدود کرده و براي تضمين امنيت اکانت‌هاي در معرض خطر به طور اتوماتيک اقدام مي کند.

شرکت نايت لايت که به شرکت ها براي شناسايي آسيب پذيرهاي امنيتي شان کمک مي کند، در تهيه گزارش خود با توزيع کنندگان و فروشگاه هاي غيرقانوني که اکانت‌هاي بازي را مي فروشند گفت و گو کرده است. توزيع کنندگان هزاران اکانت را در سرويس هايي مانند تلگرام و ديسکورد عرضه مي کنند و وب سايت هاي غيرقانوني اين اکانت ها را به فروش مي گذارند و فروش روزانه اکانت‌هاي فورتنايت براي يک فروشنده تا ۲۰ هزار دلار درآمد دارد.

به گفته مدير نايت لاين، اکانت‌هاي هک شده بازي هاي محبوب ديگري مانند رابلاکس، ماين کرفت مايکروسافت، ران اسکيپ جگس محبوب هستند و اين چهار بازي حدود ۷۵۰ ميليون دلار از فروش سالانه اکانت‌هاي بازي مسروقه را تشکيل مي دهند.

به نظر مي رسد که سه بازي رابلاکس، ماين کرفت و ران اسکيپ سودآورتر هستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، همه اين بازي ها به دليل قرنطينه اي که در بهار براي مقابله با شيوع ويروس کرونا وضع شد، محبوبيت بيشتري پيدا کردند، زيرا افراد بيشتري زمان بيشتري براي بازي صرف کردند و به خريد اکانت‌هاي هک شده پرداختند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم