ترنجي/ تقريبا سه سال مي گذرد که هواوي روند توسعه سيستم عامل اختصاصي HarmonyOS را آغاز کرده است. سيستم عاملي يکپارچه که تمام دستگاه‌هاي الکترونيکي مصرفي هواوي سازگاري خواهد داشت آن ها متصل به يک اکوسيستم خواهد کرد. حال و دوباره مدير عامل هواوي اعلام کرده است که در سال ۲۰۲۰ هيچ گوشي هوشمندي با سيستم عامل هارموني عرضه نخواهد شد.

سيستم عامل هارموني هواوي
هواوي پس از تشديد تحريم‌هاي آمريکا و لغو شدن محوزهاي همکاري با گوگل تصميم گرفت تا به منظور مقابله با شرايط ايجاد شده از سيستم عامل اختصاصي خود با نام هارموني رونمايي کند. اين سيستم عامل براي اولين بار در رويداد توسعه دهندگان هواوي (HDC) سال ۲۰۱۹ رونمايي شد.

به تازگي برخي از گزارش ها به عرضه اولين گوشي هوشمند مجهز به سيستم عامل HarmonyOS تا پايان سال ميلادي ۲۰۲۰ توسط هواوي اشاره داشتند، اما مدير عامل محصولات تجاري هواوي، آقاي ريچارد يو اين شايعه را تکذيب کرده و اعلام کرد که در سال جاري ميلادي هيچ گوشي هوشمندي با سيستم عامل مورد نظر عرضه نخواهد شد.


زمان دقيق ارايه گوشي با HarmonyOS مشخص نيست
او در پاسخ به اين موضوع اعلام کرد که کمپاني هواوي هيچ برنامه‌اي براي عرضه گوشي هوشمند با سيستم عامل HarmonyOS در سال جاري ميلادي نداشته است، حتي برنامه‌اي براي عرضه اين محصول در سال آينده ميلادي هم وجود ندارد و زمان دقيق عرضه اولين گوشي هوشمند هواوي با سيستم عامل HarmonyOS مشخص نشده است.

در حال حاضر اين سيستم عامل بر روي تلويزيون‌هاي هوشمند شرکت هواوي و آنر استفاده شده؛ البته اين تلويزيون‌ها صرفا براي بازار کشور چين طراحي و توليد مي شوند. بر اساس اطلاعات منتشر شده از نقشه راه هواوي، نسخه بعدي سيستم عامل HarmonyOS 2.0 از خودرو‌هاي هوشمند، کامپيوترهاي خانگي و ابزارهاي پوشيدني پشتيباني خواهد کرد.

شما منتظر چنين محصولي از هواوي هستيد؟ فکر مي کنيد هواوي سيستم عامل خودش را ترجيح مي دهد يا همان اندرويد بدون GMS؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم