سخت افزار/ مشخصات مک بوک بر پايه ARM افشا شد تا جزئيات بيشتري از اولين دستگاه انقلابي اپل در اختيار داشته باشيم. قبلا ادعا شده بود که اين ماشين از يک نمايشگر 12 اينچي بهره مي‌برد و شروع قيمت آن 799 دلار خواهد بود تا تبديل به يک محصول رقابتي و خوش قيمت بخصوص از سوي اپل شود. حالا جزئيات بيشتري از سخت افزار داخلي اين نوت بوک به اشتراک گذاشته شده که البته تشابهاتي را با گزاراشات قبلي نشان مي‌دهد.

Komiya قبلا نکاتي را درباره مک بوک بر پايه ARM اپل به اشتراک گذاشته بود، مانند بازگشت صفحه کليد پروانه‌اي. جديدترين توييت او اما تغييري در توييت قبلي ايجاد نمي‌کند زيرا مک بوک جديد از همان نمايشگر 12 اينچي Retina بهره مي‌برد اما تنها از يک پورت برخوردار است. اين مي‌تواند به معناي استفاده از بدنه مک بوک 12 اينچي باشد که توقف توليد شده بود.

مشخصات مک بوک بر پايه ARM افشا شد
به علاوه Komiya قبلا اشاره کرده بود که مک بوک 12 اينچي جديد از چيپست A14X Bionic استفاده مي‌کند تا عمر باتري فوق العاده 20 ساعته را پديد آورد. در اطلاعات جديد اما خبري از نام سيليکون نيست هر چند که عمر باتري يک بار ديگر ذکر شده. او همچنين مي‌گويد پيکربندي اين نوت بوک شامل 8 و 16 گيگابايت حافظه رم، 256، 512 گيگابايت و 1 ترابايت نيز حافظه ذخيره سازي مي‌باشد.

متأسفانه يکي از بخش‌هايي که احتمالا کاربران را از خريد اين مدل منصرف خواهد ساخت، صفحه کليد منفور پروانه‌اي اپل باشد. افشاگر ادعا کرده که مک بوک 12 اينچي از نسل چهارم سوييچ‌هاي پروانه‌اي استفاده مي‌کند. بدون شک دليل خوبي وجود داشت که اپل بجاي اين سوييچ‌ها به سوييچ‌هاي قيچي شکل در مک بوک پرو 16 اينچي روي آورد، پس اگر اين غول تکنولوژي راهي براي مشکلات سخت افزاري اين بخش پيدا نکرده باشد، بازگرداندن کيبرد پروانه‌اي ايده بسيار بدي خواهد بود.

خوش بختانه انتظار مک بوک 12 اينچي بر پايه ARM از نظر قابل حمل بودن بسيار عالي باشد زيرا در جزئيات به اشتراک گذاشته شده وزن اين مدل تنها 2 پوند يا تقريبا 900 گرم ذکر شده است. در آخر Komiya به قيمت محصول جديد نيز اشاره داشته که ظاهرا از 849 دلار آغاز خواهد شد اما دانش آموزان به لطف برنامه اپل قادر خواهند بود آن را با 799 دلار تهيه نمايند.

در کل اين مشخصات بسيار خوب به نظر مي‌رسند، حداقل روي کاغذ. در نتيجه کمي صبر براي ارائه نتايج عملکرد اين دستگاه کافي خواهد بود تا ببينيم که تمام هياهوي ايجاد شده حول محور مک بوک 12 اينچي بر پايه ARM نتيجه خوبي به همراه دارد يا خير.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم