مهر/ سامسونگ قراردادي ۶.۶ ميليارد دلاري براي توسعه شبکه ۵G شرکت وريزون در آمريکا امضا کرده است، اين امر سلطه نوکيا و اريکسون بر بازار تجهيزات شبکه آمريکا را به چالش مي کشد.

سامسونگ قراردادي را با وريزون (يکي از اپراتورهاي موبايل) امضا کرده تا تجهيزات شبکه ۵G را براي اين شرکت تهيه کند. به گفته يک منبع آگاه اين قرارداد علاوه برآنکه باختي براي شرکت فنلاندي نوکيا به حساب مي‌آيد، به آن نيز خسارت زده است.

مبلغ قرارداد سامسونگ و وريزون ۶.۶۴ ميليارد دلار ذکر شده است. با توجه به آنکه هواوي از شرکت در توسعه زيربناي ۵G آمريکا منع شده، قرارداد مذکور سلطه نوکيا و اريکسون بر بازار تجهيزات شبکه در اين کشور را به چالش مي‌کشد.

البته اپراتورهاي بزرگ مخابراتي مانند وريزون از تهيه کنندگان مختلف براي توسعه بخش‌هاي متفاوت شبکه اينترنت استفاده مي‌کنند.

«جاناردان منون» يکي از تحليلگران شرکت تامين سرمايه «ليبريوم» در اين باره مي‌گويد: باخت نوکيا به سامسونگ، روي توانايي شرکت براي سرمايه گذار در فناوري‌هاي پيشرفته جهت رقابت با شرکت‌هاي ديگر تاثير مي‌گذارد. از سوي ديگر اريکسون نيز به عنوان رقيب اين شرکت فنلاندي، احتمالاً سهم خود در توسعه شبکه وريزون را افزايش مي‌دهد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم