زوميت/ کاربران نسخه‌ي اندرويد و iOS ويز از اين پس مي‌توانند مسير حرکت را در مرورگر وب دسکتاپ تعيين کنند و سپس آن را به نسخه‌ي موبايل بفرستند. گوگل مپس سال‌ها است قابليتي مشابه دارد.
   
اپليکيشن مسير‌يابي ويز (Waze) که تحت مالکيت گوگل قرار دارد از اين پس به‌شما امکان مي‌دهد مسير حرکت را از رايانه به گوشي هوشمند منتقل کنيد. کارشناس رسانه‌ي ورج که به‌صورت خلاصه فرايند انتقال مسير حرکت از رايانه به گوشي آيفون را آزمايش کرده مي‌گويد اين فرايند بسيار سرراست است.

بدين منظور بايد ابتدا در گوشي خود وارد حساب کاربري ويز شويد و سپس همين کار را روي مرورگر وب رايانه نيز انجام دهيد؛ به‌منظور وارد شدن به حساب در مرورگر دسکتاپ، بايد يک کد QR را با دوربين گوشي اسکن کنيد. سپس از مرورگر براي مسيريابي بهره بگيريد و مقصد را مشخص کنيد. پس از انجام اين مراحل، گزينه‌اي روي صفحه خواهيد ديد که شما را قادر مي‌سازد مسير تعيين‌شده را در اپليکيشن ذخيره کنيد. با کليک روي گزينه‌ي موردبحث، در گوشي هوشمند اعلاني جديد ظاهر مي‌شود. با ضربه‌زدن روي اعلان، فرايند انتقال مسير حرکت به گوشي کامل مي‌شود.

گوگل مپس سال‌ها است که قابليتي مشابه دراختيار کاربرانش قرار مي‌دهد و اضافه‌شدن اين قابليت به ويز، خبر بسيار خوبي است. ويز مي‌گويد کاربران نسخه‌ي اندرويد و iOS اپليکيشن به اين قابليت جديد دسترسي پيدا مي‌کنند. ويز همچنين مي‌گويد مي‌توانيد از اين پس، مکان‌هاي ذخيره‌شده را در وب نيز مشاهده کنيد. بدين ترتيب مجبور نيستيد براي پيدا کردن مکان‌هايي نظير خانه يا کافي‌شاپ موردعلاقه، به‌صورت دستي آدرس آن‌ها را تايپ کنيد؛ البته تا زماني‌که آن‌ها را روي اپليکيشن موبايلي ويز ذخيره کرده باشيد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم