انتخاب/ گوگل اکنون ساخت پايدار به روزرساني اندرويد ۱۱ را براي تلفن‌هاي پيکسل ارائه مي‌دهد. اين به روزرساني شامل سري دستگاه‌هاي پيکسل ۲، پيکسل ۳، پيکسل ۳a، پيکسل ۴ و پيکسل ۴a است.
 
مي‌توانيد با رفتن به قسمت Settings> System> Advanced> System update، به روزرساني را بارگيري کنيد.

اندرويد ۱۱ از چندين ويژگي جديد برخوردار است که بسياري از آن‌ها بر روي پيام رساني و اعلان‌ها متمرکز شده اند. اکنون اعلان‌ها يک قسمت جداگانه براي برنامه‌هاي پيام رساني نشان مي‌دهد که به شما کمک مي‌کند پيام‌ها را از ساير اعلان‌هاي تلفن خود جدا کنيد.

ويژگي جديد Bubbles، عناصر شناور را در لبه صفحه نشان مي‌دهد، که گپ‌هاي اخير از همه برنامه‌هاي پيام رساني شما را در خود جاي داده است. اندرويد ۱۱ همچنين از ويژگي جديد ضبط صفحه نمايش برخوردار است. اين توسط اکثر OEM‌هاي شخص ثالث در حال حاضر در نرم افزار آن‌ها گنجانده شده است، اما براي دستگاه‌هاي پيکسل جديد خواهد بود.

منوي دکمه پاور کاملاً اصلاح شده است. اکنون با فشار دادن و نگه داشتن دکمه روشن / خاموش، تمام دستگاه‌هاي هوشمند خانه خود را مشاهده خواهيد کرد. همچنين گزينه‌هاي پرداخت شما را نشان مي‌دهد تا به سرعت با NFC پرداخت کنيد. اعلان پخش کننده رسانه اکنون به شما امکان مي‌دهد دستگاه خروجي صدا را به سرعت بين بلندگوي تلفن، هدفون يا دستگاه داراي Chromecast در نزديکي خود تغيير دهيد.

اندرويد اوتو در حال حاضر در اندرويد ۱۱ بي سيم است، به شرطي که سيستم صوتي خودروي شما سازگار باشد. در قسمت حريم خصوصي، اندرويد ۱۱ دو ويژگي جديد را به شما معرفي مي‌کند. اکنون مي‌توانيد به مجوز‌ها براي برنامه‌ها دسترسي يک باره بدهيد. به اين ترتيب، پس از پايان کار با استفاده از برنامه، نگران غيرفعال کردن دستي مجوز نباشيد يا تعجب کنيد که آيا در پس زمينه از آن استفاده مي‌کنيد. دوم، اگر مدتي از برنامه‌اي استفاده نشده است، Android به طور خودکار مجوز‌هاي خود را لغو مي‌کند تا دسترسي به داده را در پس زمينه حفظ نکند.

گوگل همچنين در حال افزايش تعداد به روزرساني‌هاي امنيتي و حريم خصوصي است که مي‌توانند از طريق گوگل پلي به دستگاه شما ارسال شوند، بنابراين تلفن شما نيازي به دريافت به روزرساني کامل سيستم عامل براي آن‌ها ندارد. اين به روزرساني‌ها را مي‌توان مانند به روزرساني‌هاي برنامه در پس زمينه اجرا کرد.

براي کاربران Android Enterprise، اندرويد ۱۱ نمايه کاري جديدي را ارائه مي‌دهد که به بخش فناوري اطلاعات اجازه مي‌دهد بدون دسترسي به اطلاعات نمايه شخصي شما، دستگاه را مديريت کند. سرانجام، دارندگان دستگاه پيکسل همچنين برخي ويژگي‌هاي منحصر به فرد مانند پيشنهادات برنامه در صفحه اصلي بر اساس برنامه روزانه شما و اقدامات کلي جديد را که به شما امکان مي‌دهد از يک برنامه عکس بگيريد و متن و تصاوير را انتخاب کنيد و موارد ديگر، دريافت خواهيد کرد. غير از گوگل، وان پلاس، اوپو، ريلمي و شيائومي نيز به روزرساني اندرويد ۱۱ خود را امروز در دسترس قرار مي‌دهند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم