ترنجي/ ديروز بود که شيائومي پوکو ايکس 3 براي بازار اروپا با قيمت 199 يورو معرفي شد که بعدتر متوجه شديم اين گوشي نسخه بين‌الملل ردمي نوت 10 است.

ردمي نوت 10 که نسخه بازار چين جديدترين گوشي شيائومي است با برادرش چندين تفاوت کوچک دارد. يکي از آن مجهز شدن اين گوشي به 5G است که براي بازار چين که تقريباً 5G در آن نهادينه شده، بسيار مناسب است. البته لازم به ذکر است که تمامي مدل هاي اين گوشي به 5G مجهز نشده اند و اين قابليت فقط براي مدل ردمي نوت 10 پرو حفظ شده و مدل غير پرو آن که به چيپ اسنپدراگون 732 مجهز است با 4G عرضه مي شود.

از برخي ديگر از ويژگي هاي فاش شده اين گوشي مي‌توان به صفحه نمايش 6.67 اينچي با رزولوشن 2400×1080 که با نرخ 120 هرتز و همچنين نرخ تازه سازي 240 هرتز براي لايه نمونه بردار لمس اشاره کرد. با اين تفاسير اين گوشي از ردمي کي ۳۰، ردمي کي ۳۰ 5G، ردمي کي ۳۰i و ردمي کي ۳۰ اولترا عقب نمي ماند چون تمامي گوشي هايي که به آن ها اشاره کرديم به صفحه نمايش هايي با نرخ تازه سازي بالا مجهز شده اند. پردازنده ۸ هسته اي، ۸ گيگابايت رم و اندرويد ۱۰ از ديگر مواردي است که مي‌توانيم از مشخصات‌ اين گوشي نام ببريم.

البته پيش‌تر مطلع بوديم که امکان دارد شيائومي از چيپ هاي مدياتک براي اين سري از گوشي ها استفاده کنند اما در کل به نظر مي‌رسد استفاده از پردازنده هاي اسنپدراگون بسنده کرده و چيپ هاي Dimensity 820 و Dimensity 720 را در اين گوشي ها مشاهده نخواهيم کرد. البته هنوز امکان عرضه اين گوشي با پردازنده هاي متفاوت وجود دارد. قيمت پيش‌بيني شده براي اين دستگاه 1000 يوان است که معادل 146 دلار مي‌باشد.

نظر شما درباره ردمي نوت 10 چيست؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم