اقتصادآنلاين/ کاربران پيام رسان واتس اپ اين روزها مورد هدف پيام مخربي شبيه به «بمب متني» قرار گرفته‌اند که چندي پيش دردسرهايي را براي کاربران iMessage اپل به وجود آورده بود.

مجموعه‌اي از حروف و اعداد نامفهوم در قالب پيام‌هايي براي کاربران ارسال مي‌شود که اگرچه معني خاصي ندارند، اما مي‌توانند عملکرد حساب کاربري واتس اپ کاربر را مختل کنند.
دقيقا شبيه به اتفاقي که در iMessages افتاد، ناتواني پيام‌رسان واتس اپ در خوانش اين پيام‌ها منجر به بروز مشکل براي نرم افزار (اپليکيشن) خواهد شد.
کاربران اعلام کرده‌اند که به محض باز کردن پيام، پيام رسان واتس اپ بعد از هر بار باز شدن، با مشکل مواجه خواهد شد. در نتيجه، کاربر بايد براي رفع آن، نرم افزار را حذف و دوباره نصب کند.
اين تهديد اخيرا توسط WABetaInfo کشف شده و در توضيح آن آمده است: فعلا هيچ راهي براي توصيف اين تهديد وجود ندارد. ترجيح مي‌دهيم که اين پيام‌ها را «پيام‌هاي ترسناک» بناميم. پيام‌هاي ترسناک بسيار خطرناک هستند و مي‌توانند تجربه شما در واتس اپ را نابود کنند.

گفته مي‌شود که اين مشکل فعلا براي کاربران واتس اپ در برزيل کزارش شده و هنوز کاربران ساير کشورها درگير آن نشده‌اند. يک بعد ديگر اين حمله، فروارد کردن فايل‌هاي معيوب VCF است. اين فايل‌ها حاوي مخاطبان هستند و در نامگذاري برخي از مخاطبان، از کلمات و حروف عجيب و طولاني استفاده شده است.

همانطور که اشاره شد، اين تهديد تازگي ندارد و تقريبا 3 سال است که شاهد چنين حملاتي در سيستم عامل ‌هاي مختلف هستيم. واتس اپ نيز براي ارتقاي امنيت خود، اقداماتي را در اين مدت در دستور کار قرار داده که از جمله آن‌ها مي‌توان به محدود کردن دسترسي در اضافه کردن کاربران به گروه‌ها اشاره کرد. برخي از محققان امنيتي اعلام کردند که گروه‌ها، يکي از اهداف اصلي ارسال محتواهاي مخرب هستند که مي‌توانند بسياري از کاربران را به دام خود بکشانند.
با افزايش اين تهديدها و حملات در سيستم عامل ‌هاي مختلف از قبيل اندرويد و آي او اس، به کاربران توصيه مي‌شود که بعد از مشاهده پيام‌هايي مشابه، هرگز آن‌ها را باز نکنند و بعد از مسدود کردن مخاطب ارسال‌کننده فايل، پيام را حذف کنند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم