ديجياتو/ گوگل پلتفرم «Orion Wifi» را معرفي کرده که توسط آن مکان‌هايي مانند سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌هاي مواد غذايي مي‌توانند ظرفيت واي فاي خود را به اپراتورهاي موبايل بفروشند تا کاربران در اين مناطق به اينترنت واي فاي دسترسي پيدا کنند.

افرادي که از واي فاي عمومي استفاده مي‌کنند شايد در نگاه اول چنين پلتفرمي را بيهوده بدانند، اما براي توسعه آن دو دليل وجود دارد. اولين دليل اين است که کسب و کارها مي‌توانند با استفاده از Orion Wifi توسط ظرفيت واي فاي خود کسب درآمد کنند که در زماني که شيوع کرونا به آن‌ها ضربه سنگيني وارد کرده، مفيد خواهد بود. علاوه بر اين، اتصال به Orion Wifi نسبت به واي فاي عمومي ساده‌تر است.

طبق گفته گوگل، اين پلتفرم تنها زماني کاربر را به شبکه وصل مي‌کند که ارتباط قدرت مناسبي داشته باشد. به عبارت ديگر، اکثر گوشي‌هاي هوشمند به صورت خودکار به شبکه‌هاي عمومي بدون توجه به کيفيت آن‌ها متصل مي‌شوند، اما اين موضوع درباره Orion Wifi گوگل متفاوت است.

در کنار کيفيت اتصال بالاتر، گوگل به اين موضوع اشاره کرده که با اتصال به Orion Wifi، امکان مشاهده ترافيک اينترنت کاربر وجود ندارد که يک قابليت بسيار مناسب براي حفظ حريم شخصي و امنيت کاربران محسوب مي‌شود.

  
پلتفرم Orion Wifi از امروز در اختيار اماکن عمومي در ايالات متحده آمريکا قرار مي‌گيرد و براي استفاده از آن نيازي به هيچ‌گونه هزينه يا تعهدي نيست. کسب و کارهاي که خواستار استفاده از اين پلتفرم هستند، بايد به سايت آن مراجعه کنند.

کاربران در آينده مي‌توانند توسط اپراتور موبايل خود به Orion Wifi دسترسي پيدا کنند. «Google Fi» و «Republic Wireless» اولين اپراتورهايي هستند که اين فناوري جديد را تامين مي‌کنند، اما در آينده شرکت‌هاي بيشتري به آن‌ها اضافه خواهند شد.

گوگل در حال همکاري با سازندگان واي فاي است تا از سازگاري سخت افزار آن‌ها با فناوري جديد خود اطمينان حاصل کند. اين احتمال وجود دارد که پلتفرم Orion Wifi گوگل در آينده تبديل به يک تجارت مهم شود.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم