ديجياتو/ هواوي در کنفرانس توسعه دهنده اين شرکت (HDC 2020) از رابط کاربري EMUI 11 رونمايي کرد و عرضه موبايل با سيستم عامل هارموني ۲.۰ در سال ۲۰۲۱ را تأييد نمود.

به گزارش 9to5Google، تمرکز اصلي هواوي در کنفرانس توسعه دهنده اين شرکت روي نسخه بعدي سيستم عامل هارموني بوده و در کنار آن از نسخه جديد رابط کاربري EMUI نيز رونمايي کرده است. هواوي به خاطر تحريم‌ها نتوانسته EMUI 11 را مبتني بر اندرويد ۱۱ بسازد به همين دليل نسخه جديد بر مبناي اندرويد ۱۰ توسعه داده شده است.

EMUI 11 بر مبناي پروژه متن باز اندرويد (AOSP) توسعه داده شده و اين يعني نسخه جديد در واقع EMUI 10.5 مبتني بر اندرويد +10 است. با اين حال هواوي موفق شده برخي از تنظيمات اندرويد ۱۱ از جمله مجوزهاي يک بار مصرف را به رابط کاربري جديد خود بياورد.

از ديگر قابليت‌هاي قابل توجه EMUI 11 مي‌توان به اضافه شدن گزينه‌هاي جديد به قابليت نمايشگر هميشه روشن، تغيير رابط کاربري اپ گالري، پشتيباني بهتر از قابليت چند پنجره، بهبود قابليت اشتراک گذاري فايل با لپ تاپ‌ها و تبلت‌هاي هواوي و همچنين بهبود قابليت‌هاي حفاظت از حريم شخصي اشاره کرد.

نسخه بتاي EMUI 11 به زودي براي گوشي‌هاي P40 و ميت ۳۰ منتشر خواهد شد. در مورد تاريخ دقيق عرضه اين نسخه براي گوشي‌هاي هواوي فعلاً اطلاعاتي منتشر نشده است. مشخص نيست با نصب اين آپديت روي گوشي‌هايي مثل ميت ۳۰ پرو و ميت ۲۰ پرو که از گوگل پلي پشتيباني مي‌کنند چه اتفاقي رخ خواهد داد، چرا که مجوزهاي استفاد از برنامه‌هاي گوگل که هواوي براي اين گوشي‌ها گرفته بود ديگر اعتبار ندارند.

از آنجا که بيلدهاي متن باز اندرويد ۱۱ منتشر شده‌اند، پيش بيني مي‌شود هواوي در ماه‌هاي آتي ظاهر و همچنين بهينه سازي‌هاي نرم افزاري را در EMUI 11 اعمال کرده و آن را هر چه بيشتر به اندرويد ۱۱ شبيه کند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم