ترنجي/ بر همگان واضح است که که اکشن کمرا پرچمدار آينده GoPro همين گوشه و کنار است. دو هفته پيش در خبرها براي شما نوشتيم که دوربين GoPro Hero 9 Black با نمايشگر رنگي روي قاب جلويي ارايه خواهد شد. امروز اما رسما مشخص شد که دوربين GoPro Hero 9 Black تاريخ ۲۶ شهريور ۹۹ معرفي خواهد شد.

دوربين GoPro Hero 9 Black 
مراسم رونمايي، که براي ۲۶ شهريور برنامه ريزي شده است، همراه با تيزر تبليغاتي که به طراحي دوربين اشاره مي کند و چند ويژگي جديد را نشان مي دهد، تأييد شد. GoPro Hero 8 به روزرساني هاي جزئي و ويژگي هاي جديدي را به وجود آورد. با اين حال، اين بار ممکن است ما شاهد يک بازسازي اساسي سخت افزار باشيم. عنوان “بيشتر همه چيز” نکته ديگري در مورد ارتقا بالقوه است.

اولين تيزر همچنين تأييد مي کند که GoPro Hero 9 Black سنسوري با وضوح بالاتر به ارمغان مي آورد و يک قدم بالاتر از رزولوشن ۱۲ مگاپيکسلي است که اسلاف آن ارائه مي دادند. اخبار فاش شده حاکي از آن است که از يک سنسور تصوير بزرگتر با رزولوشن 20 مگاپيکسل بهره مي برد که قادر به فيلمبرداري 5K 30fps براي اولين بار است. ساير حالت هاي عکسبرداري مانند 4K 60fps ، 1080p 240fps و حرکت آهسته حفظ مي شوند.


همين منبع همچنين حاکي از آن است که ظرفيت باتري نيز تا 1،720 ميلي آمپر ساعت، تقريباً 40٪ ارتقا يافته نسبت به بسته 1،220 ميلي آمپري در مدل فعلي، شاهد يک ارتقا بزرگ خواهد بود. مشخص نيست که اين موضوع تا چه اندازه بر روي دوام باتري تأثير خواهد گذاشت زيرا گفته مي شود که صفحه جلوي کاغذ الکترونيکي با نمايشگر رنگي بزرگتري جايگزين مي شود تا عکس هاي بهتر فريم در هنگام فيلم برداري يا سلفي ها گرفته شود. ساير تغييرات سخت افزاري شامل پوشش جديد لنز قابل تعويض خواهد بود که Hero 8 به طرز شگفت انگيزي از آن بي بهره شد.

در بخش نرم افزار، GoPro Hero 9 Black همچنين قرار است تثبيت کننده تصوير HyperSmooth 3.0 را براي فيلم هاي “gimbal-like” بدون هيچ لرزش و Time Warp 3.0 را براي ايجاد حتي ساده تر فيلم هاي با سرعت بالا به ارمغان بياورد. همچنين مي توانيم بهبودهايي را در بيت-ريت ويدئو ، HDR ، ضبط تصوير RAW و غيره مشاهده کنيم. اين ارتقا همچنين مي تواند برچسب قيمت بالاتري داشته باشد.

با اين به روزرساني ها، GoPro از نظر قابليت عکسبرداري قادر به جابجايي با Insta360 One R خواهد بود. جالب اينجاست که هنوز هيچ اشاره اي به جانشين GoPro Max نشده است. نظر شما چيست؟ منتظر دوربين GoPro Hero 9 Black هستيد؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم