مهر/ وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: بسته سه ماهه رايگان اينترنت ۷۰۰ هزار معلم از ساعت ۲۰ امشب فعال مي‌شود و اين فعالسازي به تدريج تا هفته اول مهر به پايان مي‌رسد.

محمدجواد آذري جهرمي گفت: استفاده از شبکه «شاد» در سراسر کشور رايگان شده است و همه اپراتورها استفاده از اين شبکه را براي دانش آموزان و معلمان رايگان کردند.

وي گفت: معلمان جداي از شبکه «شاد» براي آموزش مجازي نياز به بسته‌هايي داشتند که مقرر شد از ساعت ۲۰ امشب بسته‌هاي سه ماهه رايگان اينترنت براي ۷۰۰ هزار معلم و کادر آموزشي سراسر کشور که فروردين ماه در سامانه وزارت ارتباطات ثبت نام کرده بودند، فعال شود.

وزير ارتباطات افزود: آن دسته از معلماني که هم اکنون بسته‌هاي اينترنت فعالي دارند اين بسته‌ها برايشان ذخيره مي‌شود و پس از اتمام بسته سه ماهه، از آن بسته‌ها مي‌توانند استفاده کنند.

آذري جهرمي گفت: تمديد اين بسته‌هاي آموزشي معلمان منوط به ارزيابي شرايط پس از اين سه ماه است و اگر آموزش مجازي ادامه داشته باشد براي آن هم برنامه ريزي مي‌کنيم.

وي درباره بسته اينترنت ويژه دانش آموزان هم گفت: يکسري بسته هاي سفيد در دسترس دانش آموزان قرار مي‌گيرد که هماهنگي‌هاي لازم با وزارت آموزش و پرورش صورت گرفته است و اين بسته مي‌تواند از طريق اپراتورهاي خانگي و تلفن همراه به صورت رايگان استفاده شود و با همان شماره تلفني که دانش آموزان در شبکه «شاد» ثبت نام کرده اند اين بسته قابل استفاده است.

وزير ارتباطات افزود: استفاده از آن بسته‌ها علاوه بر شبکه «شاد» در پيام رسان‌هاي داخلي هم خواهد بود که تلاش مي‌کنيم اين بسته تا اول مهر فعال شود.

آذري جهرمي از اتصال رايگان ۸۶ هزار مدرسه در سراسر کشور به اينترنت خبر داد و گفت: هم اکنون مدارس در حال استفاده هستند.

بسته اينترنت دانشگاهيان از ابتداي مهر فعال مي شود

وي افزود: سه بسته ديگر براي دانشگاه ها، دانشجويان و اساتيد وعده داده بوديم که از ابتداي مهر همه دانشگاه‌هايي که وزارت علوم به ما اعلام کرده باشد، سايت‌هاي آموزشي موردنيازشان رايگان خواهد بود.

وزير ارتباطات گفت: بسته‌اي هم براي دانشجويان و اساتيد برنامه ريزي کرده ايم که آن هم تا ابتداي مهر فرآيند ثبت نامش آغاز مي‌شود.

جهرمي گفت: با اين اقدامات عدالت آموزشي مورد تاکيد مقام معظم رهبري تحقق مي‌يابد و دستور رئيس جمهور هم عملي مي‌شود.

وي افزود: ما در کنار دانش آموزان، معلمان، دانشجويان و اساتيد هستيم و علاوه بر تامين زيرساخت در هزينه آن‌ها نيز مشارکت مي‌کنيم تا هيچ کسي از تحصيل باز نماند. 

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم