مجله ديجي کالا/ در هفته‌هاي گذشته شايعه‌هاي مختلفي در رابطه با استفاده‌ي اپل از نمايشگري با نرخ به‌روزرساني ۱۲۰ هرتز در آيفون‌هاي ۱۲ منتشر شده بود. اين گزارش‌ها اميدوار بودند که اپل حداقل در مدل‌هاي پرو از آيفون ۱۲ از نمايشگر ۱۲۰ هرتزي استفاده کند.

با اين وجود، اطلاعات منتشر شده توسط Jon Prosser، يکي از افشاکنندگان اطلاعات با سابقه، خبر از اين موضوع مي‌دهد که در هيچ يک از مدل‌هاي آيفون ۱۲ شاهد استفاده از نمايشگر ۱۲۰ هرتزي نخواهيم بود و همانند گذشته، اين آيفون‌ها با نمايشگر ۶۰ هرتز عرضه خواهند شد.

در ماه‌ گذشته گزارشي منتشر شده بود که اپل در تهيه‌‌ي IC مورد نيازش براي نمايشگر با نرخ به‌روز‌رساني بالا، با مشکل‌هايي مواجه شده است. همچنين در همان ماه، شاهد منتشر شدن عکسي از نمونه‌‌ي اوليه آيفون ۱۲ پرو مکس با نمايشگر ۱۲۰ هرتزي بوديم. 

علاوه بر اين موضوع‌ها، در ماه گذشته گزارش‌هاي منتشر شده‌اند که نشان مي‌دادند با توجه به مشکل اپل در تهيه‌ي IC مورد نيازش، اين شرکت قصد دارد که از IC که در نمايشگرهايي با نرخ بروزرساني ۶۰ تا ۹۶ از آن استفاده مي‌شود، در آيفون‌هاي ۱۲ پرو استفاده کند. البته در ادامه شاهد منتشر شدن اطلاعاتي در رابطه با رد اين موضوع بوديم.

Jon Prosser در گزارش جديد خود ادعا کرده است که توليد انبوه آيفون‌هاي ۱۲ آغاز شده اما او در هيچ يک از مدل‌ها شاهد استفاده از نمايشگر ۱۲۰ هرتزي نبوده است.

همان‌گونه که در خبرها خوانده‌ايد، اپل قصد دارد تا فردا مراسمي را با نام Time Flies برگزار کند. با اين وجود، به احتمال زياد شاهد رونمايي از آيفون‌هاي جديد در مراسم فردا نيستيم. به نظر مي‌رسد که اپل قصد دارد از نسل جديد آيفون‌‌هاي خودش در ۱۳ اکتبر (۲۲ مهر ماه) رونمايي کند و در نهايت شاهد عرضه‌ي آن‌ها به بازار در تاريخ ۲۳ اکتبر (۲ آبان) خواهيم بود.

برخي گزارش‌ها همچنين نشان مي‌دهند که عرضه‌‌ي آيفون‌هاي جديد به بازار باعث به وجود آمدن چالش‌هاي جديدي براي اپل خواهد شد و اپل در ابتدا قصد دارد که آيفون ۱۲ مکس و آيفون ۱۲ پرو را به بازار عرضه کند. مدتي بعد از عرضه‌ي اين دو مدل، بايد شاهد عرضه‌‌ي دو مدل باقي مانده يعني مدل استاندارد آيفون ۱۲ و آيفون ۱۲ پرو مکس به بازار باشيم.

آيفون ۱۲ اس در فصل دوم سال ۲۰۲۱ به‌جاي آيفون XR راهي بازار مي‌شود

اطلاعات منتشر شده توسط فروشندگان آنلاين که از نظرسنجي‌هاي برگزار شده بدست آمده‌اند، نشان مي‌دهند که، بيشتر طرفداران اپل يا کساني که هم اکنون از تلفن‌ همراه آيفون استفاده مي‌کنند، اميدوارند که قابليت ۵G و همچنين طراحي جديدي را در آيفون‌هاي ۱۲ ببينند.

اين نظرسنجي‌ها همچنين نشان مي‌دهند که کمتر از يک سوم از اين افراد دوست دارند که آيفون جديد با نمايشگر ۱۲۰ هرتزي عرضه شود.

البته به دليل جامعه آماري محدود اين نظرسنجي‌ها، اين اطلاعات نمي‌تواند که نظر تمامي خريداران در رابطه با آيفون‌هاي جديد را نشان دهند. به طور حتم کساني وجود دارند که آيفون با نمايشگر ۶۰ هرتزي هم مي‌تواند تمامي کارهاي‌ آن‌ها را بدون کم و کاستي انجام دهد و رضايت اين افراد را جلب کند. 

بررسي‌ها نشان مي‌دهند که اپل، اکثر شرکت‌هاي تامين کننده‌ي قطعات براي آن و بيشتر تحليل‌گران، تقاضاي بالايي را در زمان عرضه‌ي آيفون‌هاي جديد براي آن پيش‌بيني مي‌کنند. 

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم