جي اس ام/ بر اساس پستي که از سوي اداره گمرک و حفاظت مرزي ايالت متحده منتشر شده، آن‌ها 2 هزار وان پلاس بادز را به‌عنوان ايرپاد تقلبي توقيف کرده‌اند.

در سال‌هاي اخير محصولات مختلفي از گروه ايربادهاي بي‌سيم به بازار آمده و بسياري دنباله‌رو طراحي ايرپاد اپل بوده‌اند. يکي از اين شرکت‌ها وان پلاس است که ايرباد خود را با شباهت بالا به ايرپاد اپل طراحي کرده و همين مسئله حالا براي آن‌ها دردسرساز شده است.

اداره گمرک و حفاظت مرزي آمريکا (CBP) با انتشار پستي در شبکه اجتماعي توئيتر از توقيف ۲ هزار ايرپاد تقلبي در فرودگاه JFK شهر نيويورک خبر داد. اين محموله از هنگ کنگ به ايالات متحده رسيده بود و گمرک آمريکا مي‌گويد ارزش آن ۳۹۸ هزار دلار تخمين زده مي‌شود.

با اين حال، در تصويري که همراه پست CBP منتشر شد پيداست که محصولات توقيف‌شده ايرباد وان پلاس بادز بوده است. شعبه آمريکايي اين شرکت نيز در واکنش به توئيت اداره گمرک اعلام کرد که اين محصول متعلق به آن‌هاست و درخواست کرد آن‌ها را پس بدهند.

عجيب است که CBP وان پلاس بادز را تشخيص نداده يا درباره آن در گوگل جستجو نکرده تا دچار چنين اشتباه فاحشي نشود. ولي اين اتفاق از سوي ديگر مشکل محصولات الهام‌گرفته از ايرپاد را نشان مي‌دهد. احتمالا بسياري از کاربران عادي هم نمي‌توانند تفاوت بين اين محصولات و ايرپادهاي تقلبي را از هم تشخيص دهند. در زير تصاوير منتشرشده از سوي اداره گمرک آمريکا را مي‌بينيد:

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم