ديجياتو/ سوني از دوربين A7C رونمايي کرد. اين محصول يکي از کوچک‌ترين دوربين‌هاي ميرورلس فول فريم از خانواده آلفا محسوب شده و از ماه آينده ميلادي با قيمت ۱۷۹۹ دلار(حدود 42.3 ميليون تومان) به بازار عرضه مي‌شود.

طول و عرض و ارتفاع A7C به ترتيب برابر با ۱۲۴.۰، ۷۱.۷ و ۵۹.۷ ميليمتر بوده و ۵۰۹ گرم وزن دارد. اين دوربين از سنسور فول فريم ۲۴.۲ مگاپيکسلي با لرزشگير تصوير دروني برخوردار بوده و حداکثر بازه ISO آن ۵۱۲۰۰ اعلام شده است.

دوربين مورد بحث با فعال بودن نوردهي خودکار توانايي عکسبرداري با نرخ ۱۰ فريم بر ثانيه را داشته و فيلمبرداري را با رزولوشن 4K و نرخ ۳۰ فريم بر ثانيه يا رزولوشن 1080p و نرم ۱۲۰ فريم بر ثانيه انجام مي‌دهد. از ديگر ويژگي‌هاي قابل توجه آن مي‌توان به درگاه USB-C، واي‌فاي و نمايشگر ۳ اينچي ۹۲۱۰۰۰ نقطه‌اي LCD با قابليت قرارگيري در زواياي مختلف اشاره کرد.

سوني همچنين يک کيت لنز جديد سازگار با دوربين A7C توسعه داده که پس از نصب شدن روي آن به گفته سازنده «کوچکترين و سبک ترين دوربين فول فريم دنيا» را در اختيار کاربر قرار مي‌دهد. اين لنز ۶۰-۲۸ ميليمتر و با گشودگي ديافراگم f/4-5.6 بوده و در حالت جمع شدن تنها ۴۵ ميليمتر طول دارد.


A7C با قيمت ۱۷۹۹ دلار (فقط براي بدنه) به بازار عرضه خواهد شد که حدودا ۲۰۰ دلار از نزديک ترين محصول از لحاظ مشخصات يعني دوربين A7 III سال ۲۰۱۸ ارزان تر است. البته A7 III حالا با قيمت کمتري قابل خريداري است و براي کاربراني که منظره ياب بزرگ و ارگونومي برايشان در اولوليت است، گزينه بهتري خواهد بود.

A7C مستقيماً با دوربين پاناسونيک Lumix S5 رقابت مي‌کند که اواسط شهريور ماه با قيمت ۲۰۰۰ دلار معرفي شد. S5 نيز از سنسور ۲۴ مگاپيکسلي فول فريم برخوردار است. A7C از ماه آينده ميلادي با قيمت ۱۷۹۹ (براي بدنه) يا ۲۰۹۹ دلار(حدود 49.3 ميليون تومان) همراه با کيت لنز به بازار عرضه مي‌شود.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم