مجله ديجي کالا/ عرضه هواوي ميت ۴۰ احتمالا به سال ۲۰۲۱ موکول مي‌شود.

به نظر مي‌رسد گوشي‌هاي هواوي ميت ۴۰ در زمان مقرر روانه‌ي بازار نمي‌شوند. به گفته‌ي يکي از افشاگران مشهور به نام Evan Blass، عرضه اين گوشي‌ها احتمالا به سال آينده موکول مي‌شود. البته گويا اين گوشي‌ها همچنان در ماه آينده يعني اکتبر معرفي مي‌شوند و فقط عرضه آن‌ها احتمالا در سال آينده اتفاق خواهد افتاد.

هنوز معلوم نيست اگر اين خبر صحت داشته باشد، تأخير پيش آمده فقط مربوط به بازارهاي جهاني است يا اينکه بازار چين را هم در بر مي‌گيرد. به‌عنوان مثال بايد بگوييم که گوشي‌هاي سري ميت ۳۰ پنج ماه بعد از معرفي روانه‌ي بازار بريتانيا شدند و به همين خاطر شايد اين تأخير بخشي از استراتژي هواوي براي تمرکز بيشتر بر بازار چين است.

اما از طرف ديگر، نبايد مشکلات گسترده تحريم آمريکا را از قلم بيندازيم. چند ماه قبل گزارشي منتشر شد که طبق آن هواوي توليد انبوه گوشي‌هاي ميت ۴۰ را به دليل مشکلات مربوط به تحريم آمريکا دو ماه به تعويق انداخته است.

همچنين از فردا دور تازه اين تحريم‌ها آغاز مي‌شود و در نتيجه شرکت‌هايي مانند TSMC ،LG و سامسونگ ديگر نمي‌توانند برخي قطعات مهم را در اختيار هواوي قرار دهند. در همين رابطه، گفته مي‌شود که هواوي قصد دارد در سال ۲۰۲۱ فقط حدود ۵۰ ميليون گوشي را روانه‌ي بازار کند که اين تصميم به معناي کاهش ۷۵ درصدي توليد نسبت به سال ۲۰۲۰ است.

در نهايت بايد خاطرنشان کنيم که طبق اعلام هواوي، گوشي‌هاي ميت ۴۰ آخرين پرچم‌داران مبتني بر تراشه کايرين خواهند بود. اين شرکت قصد داشت به جاي تراشه‌هاي اختصاصي کايرين از تراشه‌هاي ساخت مدياتک استفاده کند که به دليل تحريم‌هاي جديد آمريکا چنين کاري غيرممکن شده است. بايد ببينيم اين شرکت براي ادامه فعاليت در صنعت گوشي‌هاي هوشمند چه تصميماتي اتخاذ مي‌کند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم