ايسنا/ مديرکل ارتباطات زيرساخت استان هرمزگان گفت: ۱۸۹ کيلومتر فيبرنوري به اعتباري بالغ بر ۳۷۶ ميليارد ريال با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در سه جزيره خليج فارس به بهره‌برداري رسيد.

علي‌اصغر ابوالقاسمي عصر امروز(۲۶ شهريورماه) در اين آيين اظهار کرد: اين پروژه در دو بخش «جزيره کيش و خارک» و «جزيره قشم» اجراي شده است.

وي افزود: بخش نخست پروژه شامل ۲۳ کيلومتر مسير دريايي، ۲۸ کيلومتر مسير ساحلي و ۱۹ کيلومتر کابل‌کشي درون جزيره کيش و ۴۳ کيلومتر کابل‌کشي دريايي از جزيره خارک است.

مديرکل ارتباطات زيرساخت هرمزگان تصريح کرد: با بهره‌برداري از اين طرح، مسير داراي پروتکشن شده و احتمال قطعي شبکه به حداقل مي‌رسد.

ابوالقاسمي ادامه داد: در مسير جزيره قشم نيز ۹ کيلومتر مسير دريايي احيا، سه کيلومتر مسير دريايي از پُل به لافت احداث و ۶۴ کيلومتر نيز درون جزيره کابل‌کشي شده است.

وي بيان کرد: مجموعا ۷۸ کيلومتر کابل‌کشي فيبرنوري دريايي انجام شده که  حدود ۴۵ درصد آن در هرمزگان است و حجم کابل‌کشي خشکي اين استان نيز ۱۱۱ کيلومتر مي‌باشد.

اين مقام مسئول خاطرنشان کرد: رفع نقص آزمايش تحويل پروژه نور ۲ با افزون بر ۶۰۰ کيلومتر کابل‌کشي در جزاير خليج فارس که از پيش اجرا شده بود نيز امروز انجام و براي ورود به مدار در صورت لزوم آماده شد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم