باشگاه خبرنگاران/ لنوو به تازگي لپ تاپ جديد خود با نام Rapid که قابليت ارتقا سخت افزار دارد را معرفي کرده است.
 

شرکت لنوو طراحي محصول جديد خود که يک لپ‌تاپ ماژولار به نام Rapid است را براي مسابقه طراحي Red Dot ارسال کرده است. اين کمپاني که از سال ۲۰۱۳ به بعد به‌ عنوان بزرگ‌ترين فروشنده‌ کامپيوتر‌هاي شخصي شناخته مي‌شود، اکنون نيز لنوو با طراحي اين رايانه شخصي براي اولين‌بار قرار است سيستمي را توليد کند که قطعات آن به‌راحتي قابل تعويض باشند. در همين راستا، شرکت مذکور محصول جديدش را براي مسابقه مطرح Red Dot، که جايزه‌اش به‌عنوان يکي از مورد توجه‌ترين نشان‌هاي کيفيت عالي طراحي در سطح جهاني شناخته مي‌شود، ارسال کرده است.

نکته حائز اهميت آن است که طراحي اين لپ‌تاپ مورد توجه قرار گرفته و هيئت داوري مسابقه Red Dot از شرکت لنوو به دليل مفهوم هوشمند ماژولار، که سهم مهمي در حفاظت از منابع دارد قدرداني به‌عمل آورده است.

اهميت تکنولوژي ماژولار 
اولين شرکتي که نخستين بار سعي کرد مفهوم ساخت تکنولوژي‌هاي ماژولار را در بين مردم جا انداخته و محبوب کند، موتورولا بود. به‌ اين صورت که به همراه لنوو طي پروژه‌هاي Moto Z و Moto Mods به توليد گوشي‌هاي ماژولار پرداخت. اکنون شرکت لنوو با طراحي لپ‌تاپ Rapid خود گام مهمي در اين خصوص برداشته است.

با استفاده از طراحي ماژولار اين رايانه، مي‌توان بسياري از قطعات آن ازجمله پردازنده، حافظه و پورت‌هاي ورودي و خروجي را به‌راحتي جايگزين کرد. قابل تعويض بودن قطعات به کاربر اين امکان را مي‌دهد تا بدون نياز به تعويض کل لپ‌تاپ، سيستمشان را با توجه به نياز‌هاي خود ارتقاء داده و يا درصورت نياز تعمير کنند.

همچنين ماژول USB آن به‌گونه‌اي طراحي شده است که مي‌تواند با نسخه HDMI يا Thunderbolt 3 تعويض شود. درمورد اين مساله که چنين قابليتي نسبت به داشتن کليه درگاه‌ها روي يک هاب USB سريعتر و کاربردي‌تر هست يا نه را بايد پس از بررسي محصول در عمل نتيجه‌گيري کرد. پيش‌ از اين بسياري شرکت‌هاي در تلاش براي راه اندازي يک لپ‌تاپ ماژولار به طرز بدي شکست خورده‌اند، بنابراين با توجه به مفهوم جالب و بسيار کاربردي يک سيستم شخصي با قابليت تعويض قطعات، اميد مي‌رود تا محصول جديد لنوو بتواند با موفقيت در اين راه، پيشرفت بزرگي را در زمينه تکنولوژي‌هاي ماژولار بدست آورد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم