زوميت/ از جديدترين قابليت‌هايي که به ويز افزوده مي‌شود مي‌توان به پخش موسيقي‌هاي آمازون موزيک و راهنماي خطوط در اپليکيشن اشاره کرد.
   
ويز، اپليکيشن جهت‌يابي گوگل، به قابليت‌هاي بيشتري مجهز مي‌شود. ويز در اولين رويداد مجازي‌ Waze On از همکاري با آمازون موزيک در پروژه‌ي پخش موسيقي در پلتفرمش خبر داد که درنتيجه‌ي آن، افزودن قابليت پخش موسيقي‌هاي آمازون موزيک در اپليکيشن ويز است. همچنين، ويز در به‌روزرساني جديد براساس تاريخچه‌ي سفر به کاربران جزئيات سفر را ارائه مي‌دهد. اعلان‌هاي ترافيک، بهبود‌ پيش‌بيني زمان رسيدن تاکسي، راهنماي خطوط و افزودن زبان‌هاي بيشتر به گوگل اسيستنت در ويز از ديگر ويژگي‌هاي جديدي هستند که به اپليکيشن افزوده مي‌شوند.

پيشنهاد سفر از مهم‌ترين قابليت‌هاي جديد ويز به شمار مي‌رود که در ماه آتي افزوده مي‌شود. به‌گفته‌ي ويز، اين ويژگي با بررسي تاريخچه‌ي الگوي سفر و مقصد کاربر، مسير سفر را پيش‌بيني مي‌کند. درواقع، قابليت پيشنهاد سفر پيش‌نمايشي از مسير و جزئياتي از مدت زمان سفر و پيش‌بيني ترافيک‌ را دراختيار کاربر قرار مي‌دهد.

اعلان‌هاي ترافيک، ويژگي ديگري است که ماه آينده به اپليکيشن اضافه مي‌شود. اين ويژگي به کاربر درباره‌ي ترافيک‌هاي احتمالي هشدار مي‌دهد و او را از احتمال ديررسيدن به مقاصد منتخب يا پرتکرار و مسيرهاي يک‌بار برنامه‌ريزي‌شده آگاه مي‌کند.

از ديگر ويژگي‌هاي جديد ويز مي‌توان به راهنماي خطوط اشاره کرد که با نشان‌دادن خطوط به کاربر کمک مي‌کند تا براي مثال در مسير مستقيم يا خروج از اتوبان در مسير و خطوط درست رانندگي کند. اين ويژگي در گوگل مپس و اپل مپس وجود دارد و براي افرادي که مسير جديدي را از روي نقشه طي مي‌کنند بسيار کاربردي است. قابليت راهنماي خطوط به‌زودي اضافه مي‌شود.

علاوه‌بر موارد گفته‌شده، محاسبه‌ي زمان رسيدن تاکسي در مکان‌هاي خلوت به‌روزرساني شده است. به گفته‌ي ويز، با دورکاري کارمندان در زمان شيوع ويروس کرونا، تعداد ماشين‌ها کمتر شده و اين موضوع پيش‌بيني تغيير جريان ترافيک را دشوارتر مي‌کند؛ اما در به‌روزرساني جديد کاهش ترافيک به‌طور دقيق‌تر محاسبه خواهد شد.

يکي ديگر از قابليت‌هاي که بسيار مورد تقاضاي کاربران ويز بوده، امکان ذخيره‌ي برنامه‌ي سفر از لايو مپ وب به اپليکيشن است. در به‌روزرساني‌ جديد، اين قابليت افزوده مي‌شود.

همچنين، گوگل اسيستنت در ويز نيز به زبان‌هاي فرانسه، اسپانيايي و پرتغالي مجهز شده است. سرويس همسفري (Carpool) ويز نيز به‌روزرساني‌ جديد دريافت کرده است و به رانندگان و مسافران پيشنهادهاي رزرو فوري و تأييد خودکار را مي‌دهد. همچنين، رانندگان با استفاده از اين قابليت از زمان شروع رانندگي درخواست سفر دريافت مي‌کنند تا بتوانند مسافران بيشتري در مسير سوار کنند.

همان‌طور که در ابتدا به همکاري آمازون موزيک و ويز اشاره شد، قابليت جديدي به ويز افزوده خواهد شد تا کاربران بتوانند از قسمت پخش موسيقي ويز، به موسيقي‌ها و پادکست‌هاي آمازون موزيک گوش کنند. همچنين، کاربران آمازون موزيک نيز مي‌توانند از اپليکيشن موسيقي اين پلتفرم به ويز دسترسي داشته باشند. البته اين اولين‌بار نيست که ويز با پلتفرم موسيقي ادغام مي‌شود و پيش از آمازون موزيک با Spotify و Pandora ،TuneIn ،YouTube Music ،Deezer ،TIDAL ،Stitcher ،iHeartRadio ،NPR One، Scribd نيز همکاري داشته است.

ويز در رويداد مجازي گفت که ماهانه بيش از ۱۴۰ ميليون کاربر در سراسر جهان دارد که درمجموع بيش از ۳۶ ميليارد کيلومتر مسافت را مي‌پيمايند..

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم