ترنجي/ به شما حق مي دهم اگر گيج شده باشيد. يک ماه پيش بود که دستبند Amazfit Band 6 همان Mi Band 5 با حسگر SpO2 و دستيار Alexa است. اين دستگاه با مشخصات کامل لو رفته بود و حتي در سايت علي اکسپرس براي خريد حضور داشت. حالا اما دستگاهي با همان ظاهر و مشخصات ارايه شده است. بله، دستبند Amazfit Band 5 با پايش اکسيژن خون و پشتيباني از Alexa رسما معرفي شده است. حال آنکه نزديک به سه ماه پيش يک ماه و نيم پيش بود که شيائومي مي بند ۵ با NFC و قيمت ۲۷ دلار رسما معرفي شد. اين دستگاه اشتراکات زيادي با آن دارد.

دستبند Amazfit Band 5
شرکت Huami از يک دستبند تناسب اندام جديد با نام Amazfit Band 5 ارايه داده است که يکسان با شيائومي Mi Smart Band 5 اعلام شده در ماه جولاي است. اگرچه تعجب آور نيست، زيرا هر دو دستبند هوشمند توسط يک شرکت طراحي و توليد شده اند.

دستنبد Amazfit Band 5 داراي صفحه نمايش رنگي 1.1 اينچ AMOLED با رزولوشن 126×294 پيکسل با بيش از 45 واچ-فيس (طراحي ظاهري صفحه ساعت) است. اين دستبند مي تواند ضربان قلب، خواب ، سلامت قاعدگي و استرس را کنترل کند.

علاوه بر اين، Amazfit Band 5 همچنين مي تواند ميزان اشباع اکسيژن خون در خون را با سنسور SpO2 که در Mi Smart Band 5 وجود ندارد، اندازه گيري کند.

Amazfit Band 5 همچنين داراي تمرينات تنفسي و 11 حالت ورزشي است و از پشتيباني Amazon Alexa برخوردار است ، به اين معني که مي توانيد براي تنظيم هشدارها و تايمرها به دستورات صوتي بپردازيد. اين ويژگي ديگري است که در Mi Smart Band 5 وجود ندارد.

بقيه موارد برجسته Amazfit Band 5 شامل مقاومت در برابر آب 5ATM (برابر با ۵ اتمسفر يا عمق ۵۰ متري) و کنترل موسيقي و دوربين است. دستبند هوشمند با يک باتري 125 ميلي آمپر ساعتي عرضه مي شود که طبق گفته Amazfit مي تواند حداکثر ۱۵ روز دوام داشته باشد.

بند Amazfit Band 5 حدود 45 دلار قيمت دارد و از سه روز ديگر از طريق آمازون در ايالات متحده به فروش مي رسد. نظر شما درباره اين دستبند هوشمند چيست؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم