سخت افزار/ به گزارش رویترز قاضی لورل بیلر با صدور دستور مقدماتی مانع ابلاغیه لغو ممنوعیت WeChat وزارت بازرگانی دولت فدرال آمریکا شده که به موجب آن نرم افزار WeChat از فروشگاه‌های برنامه‌های آمریکایی تا پایان 20 سپتامبر حذف شود. به گفته قاضی بیلر کاربران آمریکایی زیادی از دولت ترامپ در مورد این ممنوعیت شکایت کرده‌ و در ادامه “سوالات جدی” در مورد مسائل مربوط به آزادی بیان قید شده در متمم اول قانون اساسی آمریکا بیان کرده‌اند که این موضوع صفحه ترازو را به نفع آنها برگردانده است.

به نظر این دستور دستگاه قضایی آمریکا ممنوعیت استفاده از این نرم‌افزار در آمریکا را خنثی کرده است.

قاضی بیلر در ارتباط با این موضوع افزود : نگرانی‌های عمومی امنیت ملی دولت فدرال آمریکا در مورد چین “قابل توجه” است، اما شواهد مربوط به مسائل خاص با نرم‌افزار WeChat به اندازه کافی قانع کننده نیست. در این پرونده که شبیه موضوع برنامه Tik Tok است، سیاستمداران آمریکایی نگران بودند که چین ممکن است WeChat را تحت فشار قرار دهد تا از آمریکایی‌ها یا افراد ساکن آمریکا جاسوسی کند.

این اقدام، تلاش دولت ترامپ برای سرکوب خدمات اینترنتی متعلق به چین را حداقل تا زمان نتیجه‌گیری دادخواست خنثی خواهد کرد.

لغو ممنوعیت WeChat از طرف دستگاه قضایی آمریکا خیال کاربران و برخی از شرکت‌های آمریکایی را راحت کرده است. WeChat یکی از برنامه‌های اصلی چین است و ممنوعیت این پیام رسان ارتباط بستگان خارج از چین یا چینی‌های ساکن آمریکا را دشوارتر می‌کند. از طرف دیگر شرکت‌هایی مانند اپل و دیزنی هشدار داده‌اند که اگر نتوانند با WeChat تعامل کنند، ضرر زیادی را در حوزه‌های مختلف متحمل می‌شوند. به عنوان مثال فروش آیفون در چین وابستگی زیادی به دسترسی به WeChat و روابط چین و آمریکا دارد. اگر اپل مجاز به ارائه این برنامه در آمریکا نباشد، آینده تجاری آن در کشور مورد تهدید قرار می‌گیرد. فعلا این دستور موقت، این ترس را مهار می‌کند، اما یادمان باشد که موقت است!

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم