گجت نیوز/ شرکت AMD مجوز همکاری با هواوی را کسب  کرد. این شرکت روز گذشته طی کنفرانسی تایید کرد از ایالات متحده لایسنس تامین قطعات هواوی را دریافت کرده است.

آینده هواوی در بازار گوشی‌های هوشمند مشخص نیست و زمان برای این شرکت به سرعت در حال سپری شدن است. از اواسط ماه سپتامبر، شرایط تولید کننده چینی بدتر از همیشه شد و با تحریم‌های حدید آمریکا، همکاری شرکت با تامین‌کنندگان قطعات تعلیق شد. اکنون ظاهرا شرکت AMD برای نجات هواوی از اقدام کرده است. طبق اعلام رسمی، کمپانی AMD مجوز رسمی همکاری با هواوی را دریافت کرده.

پس از قطع ارتباط هواوی با شرکت‌های کوالکام، سامسونگ، SK Hynix و مدیاتک، این شرکت هیچ راه نجاتی به جز همکاری با AMD نداشت. براساس بیانیه‌ای که از فارست نورود، معاون ارشد شرکت AMD، این شرکت مجوز فروش محصولات خود به شرکت‌های موجود در فهرست US Entity List را بدست آورده است. با این وجود تحریم‌های شدید علیه هواوی، تاثیری روی تجارت آن با شرکت AMD نخواهد داشت.

با توجه به افزایش خریدار گوشی‌های هواوی در چین، محصولات این شرکت افزایش قیمت شدیدی داشته‌اند. برخی از گوشی‌های این شرکت نسبت به ماه ژانویه تا ۴۰ درصد گران‌تر شده اند. محموله‌های فروش عمده‌ی دستگاه‌های هواوی در چند دقیقه فروخته می‌شوند و قیمت محصولات هر ساعت در حال افزایش است.

علت این حجم زیاد از تقاضا این که بسیاری از کاربران تصمیم دارند پیش از کاهش تولید هواوی گوشی مورد نظر خود را تهیه کنند. از طرفی ذخیره چیپست‌های این تولیدکننده به‌زودی پایان خواهد یافت و بنابراین، آینده‌ی شرکت در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

به گفته‌ی تحلیلگران، قطعات انبار شده هواوی تا اواسط سال آینده کافی خواهد بود. البته این مقدار به سرعت تولید شرکت نیز بستگی دارد. کاربران چینی اما تجت تاثیر احساسات میهن پرستانه، از زمان اعلام تحریم‌ها در ماه مه سال ۲۰۱۹، از کمپانی هواوی پشتبانی کرده‌اند و همین موضوع هواوی را در رقابت نگه داشته است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم