گیم فا/ مدیر اجرایی مایکروسافت از خرید شرکت‌های بیشتر در آینده می‌گوید.

بدون شک خبر خریداری شدن ناشر بزرگی همانند بتسدا (Bethesda) توسط مایکروسافت برای افراد بسیاری غافلگیرکننده بود. حال پس از این قرار است همه‌ی بازی‌های بتسدا و زنی‌مکس مدیا (ZeniMax Media) در هنگام عرضه برروی سرویس گیم پس نیز منتشر می‌شوند. اما به نظر می‌رسد خرید بتسدا فقط شروع این راه است و به گفته‌ی مدیر اجرایی مایکروسافت، این شرکت به دنبال خرید استودیوها و کمپانی‌های دیگر در آینده خواهد بود.

به‌تازگی وب‌سایت CNET مصاحبه‌ی مفصلی را با آقای ساتیا نادلا (Satya Nadella)، مدیر اجرایی مایکروسافت ترتیب داده است. آقای نادلا در این مصاحبه درباره‌ی مسائل مختلف مایکروسافت صحبت کرد. در بخشی از این مصاحبه از وی در مورد خریداری شدن بتسدا توسط مایکروسافت سوال شد. وی اشاره کرد که بخشی از این خرید به دلیل نیاز آن‌ها به تولید محتوا و خدمات بیشتر بود.

آقای نادلا در این باره گفت: «شما نمی‌توانید یک روز از خواب بلند شوید و بگویید خب بیاییم یک استودیوی بازی‌سازی را تشکیل دهیم. ایده‌ی داشتن محتوای این است که بتوانیم به جوامع بزرگ‌تری برسیم.»

نکته‌ی قابل توجه در صحبت‌های بعدی نادلا، در نظر گرفتن خرید شرکت‌های دیگر در آینده بود. البته وی در صحبت‌های خود اشاره نکرد که خریدهای دیگر مثل یک شرکت بزرگ همانند بتسدا خواهند بود و یا استودیوها و شرکت‌های کوچک‌تر. جدا از بتسدا و استودیوهای زیرمجموعه‌ی آن، استودیوهای نینجا تئوری (Ninja Theory)، دابل فاین (Double Fine)، آبسیدین (Obsidian) و این‌اگزایل (inXile) همگی در مدت زمان نسبتاً کوتاهی توسط مایکروسافت خریداری شدند. باید منتظر ماند و دید تا این کمپانی بزرگ چه استودیوها و شرکت‌های دیگری را به زیرمجموعه‌ی خود اضافه خواهد کرد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم