نماد آخرین خبر

ممنوعیت استفاده از تصاویر سیاسی در پروفایل فیس بوک

منبع
ايسنا
بروزرسانی
ممنوعیت استفاده از تصاویر سیاسی در پروفایل فیس بوک

ايسنا/ فيس بوک مجموعه مقررات جديدي براي ارتباطات کارمندانش در محل کار وضع کرد که شاخصترين آن ممنوعيت استفاده از تصاوير سياسي براي عکس پروفايلشان است. مقررات جديد استفاده کارمندان از تصاوير تبليغ کننده نامزدهاي سياسي يا آرمان و اهداف به عنوان عکس پروفايل را ممنوع و آنها را ملزم کرده از تصوير خودشان استفاده کنند.

جو آزبورن، سخنگوي فيس بوک در بيانيه اي گفت: ما عميقا به آزادي بيان، مذاکرات آزاد و فرهنگ مبتني بر احترام و فراگيري شرکت احترام مي گذاريم اما بر اساس درخواستهاي کارمندانمان، سياستهاي و ابزارهاي کارمان را به روزکرده ايم تا مطمئن شويم افراد از هر دو گزينه حق بيان و حق انتخاب برخوردار هستند.

مقررات جديد يک هفته پس از اين اعلام شدند که مارک زاکربرگ، مديرعامل فيس بوک به کارمندانش درباره مقررات جديدي براي راهنمايي در خصوص بحثها و مکالمات داخلي اطلاع داده بود.

مقررات جديد فيس بوک همچنين مفهوم آزار و اذيت را توسعه داده و هر گونه ارتباط تحقيرآميزي که فضاي کاري غيردوستانه اي را براي يک گروه محافظت شده ايجاد مي کند، قدغن کرده است.

بر اساس گزارش شبکه CNBC، همچنين فيس بوک مشخص کرده است در کدام بخشهاي محيط کار بحث درباره مسائل اجتماعي و سياسي مي تواند انجام شود. اين شرکت حمايت از ميانه روي گروههاي کاري غيررسمي را افزايش داده است.

همچنين بر اساس يک خبر جداگانه ديگر، هيات نظارت فيس بوک که به دادگاه عالي فيس بوک شهرت پيدا کرده، قرار است پيش از انتخابات رياست جمهوري سوم نوامبر آمريکا راه اندازي شود. اين هيات به بررسي درخواستهاي کاربران فيس بوک و اينستاگرام مي پردازد که به تصميمات اين پلتفرمها در خصوص حذف يک پست يا مشخص کردن آن به عنوان "اطلاعات نادرست" اعتراض دارند. همچنين دادگاه عالي فيس بوک از قدرت تجديدنظر در خصوص تصميمات مديران فيس بوک از جمله مارک زاکربرگ برخوردار است.

يکي از اعضاي اين گروه نظارتي مستقل به شبکه CNBC گفت که انتظار مي رود فعاليت اين گروه در اواسط يا اواخر اکتبر آغاز شود.

شبکه اجتماعي فيس بوک براي نشان دادن اين که براي رويارويي با يکي از پولاريزه ترين انتخابات آمريکا در تاريخ معاصر آماده است، تحت فشار قرار دارد و کارشناسان نگران هستند که برخي از کاربران اين پلتفرم براي برانگيختن خشونت تلاش کنند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم