نماد آخرین خبر

بعضی سرویس‌های گوگل از دسترس خارج شدند

منبع
کليک
بروزرسانی
بعضی سرویس‌های گوگل از دسترس خارج شدند

کليک/ سرويس‌هاي اصلي گوگل همچون جي‌ميل و گوگل داکز و يوتيوب به دليل اختلال در سرورهاي گوگل از دسترس کاربران در برخي مناطق سواحل شرقي و غربي ايالات متحده خارج شد.

با اين که ديدن اين نوع مشکلات براي کاربران سرويس‌هاي گوکل رايج نيست، اما ديروز برخي کاربران در سواحل شرقي و غربي ايالات متحده براي دسترسي به سرويس‌هاي اصلي گوگل همچون جي‌ميل و گوگل داکز و حتي يوتيوب با مشکل روبرو مي شوند.

همانطور که در ردياب هايي مانند DownDetector بررسي شده است، به نظر مي رسد اين مسئله در حدود 9:00 بعدازظهر به وقت محلي  به اوج خود رسيده باشد. سرانجام بخش وضعيت داشبورد مديريتي گوگل براي اطلاع دادن اين مسئله به روز شد و گفت که اين اختلال و وقفه تا حدود ساعت 10 شب به وقت محلي به طور کامل برطرف خواهد شد. سخنگوي Google Cloud، ارش هولتز، در بيانيه اي براي وبسايت Engadget گفت: «ما در حال تجربه چندين اختلال در خدمات کوتاه مدت چندين محصول از جمله G Suite هستيم ودر تلاشيم تا اوضاع را  بهبود ببخشيم.»

او با اشاره به اختلال در سرورهاي گوگل ، افزود: «ما از اين وقفه بسيار متاسفيم ، ما مي دانيم که اين خدمات چقدر براي زندگي کاربران آن حياتي است. ما در حال کار بر روي دلايل ايجاد اين نقص فني هستيم تا اطمينان حاصل کنيم اين اتفاق ديگر رخ نخواهد داد.»

ارش هولتز (Urs Hölzle) ، معاون ارشد زيرساخت‌هاي فني گوگل در توئيتي جزئيات بيشتري را ارائه داد که حتي توسط مدير عامل گوگل، ساندر پيچاي (Sundar Pichai) بازنشر شد. به گفته هولتز ، «مجموعه اي از سرورهايي که از طريق ترافيک به برنامه هاي کاربردي ختم مي شوند دچار نقص فني شده‌اند و کاربراني که سرويس هاي آنها در روي اين سرورها بود، وقفه‌اي چند ساعته در عملکرد اين سرويس‌ها را تجربه مي کنند.» اگر شما هيچ اختلالي مشاهده نکرديد ، به اين دليل است که به اين سرورهاي خاص متصل نبوده ايد. اين وقفه باعث شده تا افراد براي کارهاي روزمره و واجبي مانند ارسال تکاليف آنلاين، دسترسي به فايل‌هاي آنلاين و اتما يک پروژه کاري با مشکل مواجه شوند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره