ايسنا/ محققان امنيت سايبري يک آسيب پذيري را در اپليکيشن اينستاگرام شناسايي کرده بودند که به هکرها اجازه مي داد کنترل تلفن هوشمند کاربران را به دست گرفته و از آنها جاسوسي کنند.

 اين آسيب پذيري توسط شرکت "چک پوينت سکيوريتي" در آوريل شناسايي شده بود و از آن زمان توسط فيس بوک ترميم شده است و کاربراني که جديدترين نسخه اپليکيشن اينستاگرام را دارند، در برابر حمله هکرها مصون هستند.

اما اين آسيب پذيري از اين جهت قابل توجه بوده که به راحتي قابل بهره برداري بود و امکان انجام اعمال مختلف را براي هکرها فراهم مي کرد. هکرها مي توانستند با ارسال تصويري که حاوي کد مخرب بود، قرباني خود را از طريق ايميل يا پيام رسانهايي مانند واتس اپ هدف بگيرند.

اگر قرباني تصوير را در تلفن خود ذخيره مي کرد و پس از آن اينستاگرام را باز مي کرد، هکرها مي توانستند به حساب کاربري اينستاگرام وي دسترسي کامل پيدا کرده و همچنين به ميکروفون و دوربين گوشي دسترسي داشته باشند.

يانيو بالماس، مدير تحقيقات سايبري شرکت چک پوينت در اظهاراتي به بيزنس اينسايدر گفت: کاربران بايد در هر اجازه اي که به يک اپليکيشن در گوشي خود مي دهند، وقت صرف کنند. اين پيام "درخواست اپليکيشن براي اجازه" ممکن است اضافي به نظر برسد و راحت ترين کار کليک بر روي کلمه بله و فراموش کردن آن باشد اما واقعيت اين است که درخواست اجازه اپليکيشن يکي از قويترين خطوط دفاعي هر کسي عليه حملات سايبري به دستگاه موبايل است.

بر اساس گزارش بيزنس اينسايدر، سخنگوي فيس بوک اظهار کرد که اين آسيب پذيري ترميم شده و اين شرکت درباره اين که آسيب پذيري مذکور عليه کسي مورد استفاده قرار گرفته باشد، اطلاعي ندارد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم