نماد آخرین خبر

مایکروسافت ساخت اپلیکیشن برای ویندوز 10 آرم را ساده‌تر می‌کند

منبع
زوميت
بروزرسانی
مایکروسافت ساخت اپلیکیشن برای ویندوز 10 آرم را ساده‌تر می‌کند

زوميت/ مايکروسافت در مراسم ايگنايت اعلام کرد با همکاري کوالکام، به توسعه‌دهندگان براي ساخت اپليکيشن‌هاي سازگار با پروژه‌ي Windows 10 on ARM کمک مي‌کند.
   
مايکروسافت در مراسم ايگنايت ۲۰۲۰ اعلام کرد قصد دارد وارد همکاري تجاري گسترده‌تر با کوالکام شود تا بتواند از اين طريق، اپليکيشن‌هاي بيشتري به فهرست اپليکيشن‌‌هاي پروژه‌ي App Assure اضافه کند. اين پروژه مخصوص توسعه‌دهندگاني است که مي‌خواهند مطمئن شوند اپليکيشنشان به‌خوبي روي دستگاه‌هاي زير پوشش پروژه‌ي ويندوز روي آرم (Windows 10 on ARM) کار مي‌‌کنند.

پروژه‌ي App Assure مايکروسافت سرويسي است که به‌طور ويژه براي مشتريان و توسعه‌دهندگان و توليدکنندگان مستقل نرم‌افزار راه‌اندازي شده و به آن‌ها کمک مي‌کند مشکل سازگاري اپليکيشن‌ها را با پلتفرم‌هاي مقصد رفع کنند، بدون اينکه هزينه‌اي اضافي به مشتري تحميل شود. يکي از بخش‌هاي اصلي اين پروژه‌، روي همکاري با شرکت‌هاي مختلف به‌منظور بهينه‌سازي اپليکيشن‌ها براي ويندوز ۱۰ آرم تمرکز دارد. در همين زمينه، مايکروسافت در تلاش است سازگاري اپليکيشن‌هاي ويندوزي را با تراشه‌هاي خانواده‌ي اسنپدراگون بهبود بخشد. امروزه، يکي از مشکلات اصلي پلتفرم ويندوز روي آرم، اجراي برخي اپليکيشن‌ها است و ظاهرا مايکروسافت به‌طور جدي روي اين مشکل کار مي‌کند.

کيت کرسين، قائم‌مقام ارشد و مديرکل بخش رايانش ابري و لبه‌اي در کوالکام، در کنفرانس ايگنايت مايکروسافت گفت آينده‌ي رايانش موبايلي به رايانه‌هاي قدرتمند و باريک و سبک‌وزني گره خورده است که بتوانند از شبکه‌ي 4G يا 5G پشتيباني کنند؛ دستگاه‌هايي که طبق گفته‌ي او، بتوانند با هربار شارژ‌ چند روز دوام بياورند و کاربر مجبور نشود هرروز آن‌ها را به شارژر متصل کند. کيت کرسين معتقد است تراشه‌هاي سري اسنپدراگون باعث مي‌شوند رسيدن به آينده‌ي توصيف‌شده سريع‌تر انجام گيرد. او مي‌گويد همين تراشه‌ها باعث ارائه‌ي تجربه‌هايي انقلابي براي يادگرفتن و بهره‌ور‌بودن و سرگرمي مي‌شوند.

کرسين درادامه اعلام کرد کوالکام از گسترش پروژه‌ي App Assure به اپليکيشن‌هاي بيشتر خرسند است و تلاش مي‌کند اپليکيشن‌هاي ويندوزي روي دستگاه‌هاي تبديل‌پذير مبتني‌بر تراشه‌هاي اسنپدراگون بي‌نقص اجرا شوند. درادامه برد اندرسون، از اعضاي ارشد مايکروسافت، روي صحنه حاضر شد تا توضيحاتي ارائه دهد. اندرسون گفت يکي از دلايل اصلي براي استقبال بسيار زياد از ويندوز ۱۰، سازگاري مداوم اين سيستم‌عامل با انواع اپليکيشن‌ها بوده است.

اندرسون اعلام کرد مايکروسافت از اين اتفاق خوشحال است که مي‌تواند پروژه‌ي App Assure را به ويندوز ۱۰ آرم هم گسترش دهد و ازاين‌‌پس مشتريان مايکروسافت مي‌توانند مطمئن باشند اپليکيشن‌هاي موردنيازشان بدون مشکل روي دستگاه‌هاي ويندوزي مبتني‌بر معماري آرم اجرا مي‌شوند. توسعه‌دهندگاني که براي پورت‌کردن اپليکيشن‌هاي x86 خود به معماري آرم با مشکلات زيادي مواجه شده‌اند، مي‌توانند با مايکروسافت ارتباط برقرار کنند و سراغ استفاده از App Assure بروند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره