نماد آخرین خبر

آمازون محصولات جدیدش را با طراحی خاص معرفی کرد

منبع
ديجياتو
بروزرسانی

ديجياتو/ نسل چهارم اسپيکرهاي هوشمند «آمازون اکو» با طراحي جديد کروي شکل، پردازنده سفارشي مبتني بر يادگيري ماشيني و افزايش سرعت در پردازش و پاسخ دهي به درخواست‌ها، با قيمت 99 دلار اول آبان ‌ماه (22 اکتبر) به بازار عرضه مي‌شود. همچنين آمازون از نمايشگر هوشمند «آمازون اکو شو 10» نيز با قابليت حرکت کردن روي پايه موتوري و دنبال کردن کاربر رونمايي کرد.

نسل چهارم اسپيکرهاي هوشمند آمازون در کنار طراحي جديد کروي، از مزاياي ديگري همچون پخش بهتر صدا نيز بهره مي‌برند. اما اساسي‌ترين تغييري که در اسپيکر به وجود آمده، ماژول جديد تشخيص گفتار است که مي‌تواند به راحتي صداي کاربر را پردازش کرده و سريع‌تر از قبل به درخواست‌هاي دريافتي واکنش نشان دهد.

يکي ديگر از قابليتهاي اضافه شده به آمازون اکو جديد، ماژول سيليکوني «AZ1 Neural Edge» است که قبل از ارسال درخواست به فضاي ابري، صداي فرد درخواست کننده را با استفاده از الگوريتم‌هاي تشخيص گفتار مبتني بر يادگيري ماشيني پردازش مي‌کند. درنتيجه به نظر مي‌رسد با چنين فرآيندي، صدها ميلي ثانيه به زمان پاسخ دهي اسپيکر هوشمند سرعت مي‌بخشد.

براساس اعلام آمازون، اسپيکر جديد ترکيبي از ويژگي‌هاي نسل سوم آمازون اکو و «اکو پلاس» را به همراه دارد و از «Zigbee» نيز پشتيباني مي‌کند. زيگبي يکي از موفق‌ترين پلتفرم‌هاي ارتباط بين گجت‌هاي هوشمند خانگي است. کنترل ساير ديوايس‌‌هاي هوشمند منزل با کمک اسپپيکر هوشمند يکي از قابليت‌هايي است که بسياري از کاربران به آن توجه نشان مي‌دهند.

اسپيکر نسل چهارم آمازون علاوه بر پشتيباني از زيگبي، با شبکه بي‌سيم آمازون «سايدواک» (Amazon Sidewalk) که شبکه بي‌سيم محلي اين شرکت است نيز کار مي‌کند. مهرماه سال گذشته  شبکه بيسيم سايدواک معرفي شد تا به عنوان پروتکلي امن از طريق پهناي باند پايين، انرژي مورد نياز ديوايس‌هاي اينترنت اشيا را تامين کند و آنها را از فواصل دور به شبکه متصل نمايد.

نسل چهارم آمازون اکو در سه رنگ شامل زغالي، گچي و آبي استيل از تاريخ يکم آبان ماه ( 22 اکتبر)‌ به بازار عرضه مي‌شود. حال بايد ببينيم کاربران چه واکنشي به تغييرات طراحي و مشخصات اسپيکر جديد آمازون نشان خواهند داد و آيا اين محصول مي‌تواند جاي خود را در بازار باز کند يا خير.

همان‌طور که گفته شد، جديدترين نمايشگر هوشمند پرچمدار خود يعني «اکو شو 10» نيز رونمايي کرد که تغييراتي نسبت به نسل قبلي خود دارد. اين نمايشگر به جاي آنکه در يک موقعيت ثابت بماند، به واسطه قرار گرفتن روي پايه موتوري و با استفاده از فناوري بينايي رايانه و قدرت مکان يابي، توانايي چرخيدن و حرکت کردن دارد.

نمايشگر هوشمند 10 اينچي جديد همانند نسل قبلي خود تصاويري با رزولوشن اچ دي ارائه مي‌دهد و از ماژول «AZ1» و «نتفليکس» نيز پشتيباني مي‌کند.
 
اکو شو 10 مجهز به دوربين جديد 13 مگاپيکسلي است و در هنگام ارتباط تصويري با کاربر قابليت زوم کردن را نيز دارد. وقتي کاربر در محيط خانه يا آشپزخانه در حرکت است، دوربين با کمک پردازشگر مبتني بر بينايي ماشين، وي را دنبال مي‌کند. نمايشگر جديد هوشمند با قيمت 249.99 دلار به فروش مي‌رسد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم