نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
  2. برگزیده
موبایل و بازی

تکنولوژی خیالتان را از بابت دزدهای خانه‌تان راحت کرد!

منبع
ديجياتو
بروزرسانی

ديجياتو/ «رينگ»، کمپاني زير مجموعه آمازون که در ساخت دوربين هاي امنيتي فعاليت دارد از دوربين امنيتي «Always Home Cam» در قالب يک پهپاد خودران رونمايي کرده که درون خانه پرواز کرده و امکان مشاهده تمام اتاق‌ها و زوايا را براي کاربر فراهم مي‌سازد.

Always Home Cam پرواز را از درون داک مخصوص که نقش شارژر را هم بازي مي‌کند، شروع کرده و پس از پايان گشت زني به صورت خودکار به داک برمي‌گردد. زماني که پهپاد درون داک قرار مي‌گيرد، سنسور مخفي مي‌شود بنابراين در اين حالت امکان فيلمبرداري وجود ندارد.

هرچند پهپاد قادر به پرواز خودکار است اما کاربر مي تواند مسيري را براي حرکت آن تعيين کند. در مرحله راه‌اندازي اوليه مي‌توان نقشه‌اي از کل خانه را براي Always Home Cam تعريف کرده و مکان‌هاي مهمتر مثل اتاق حاوي اجناس گرانبها را در اولويت قرار داد. همچنين در صورت استفاده از سيستم هشدار رينگ، پهپاد قادر است با تشخيص علائم مشکوک به صورت خودکار گشت زني را شروع کند.

کمپاني سازنده کاربردهاي Always Home Cam را فراتر از پايش خانه براي ورود سارقين عنوان کرده است. براي مثال زماني که خانه نيستيد مي‌توانيد از آن براي اطمينان از خاموش بودن گاز، بسته بودن در و پنجره يا بررسي وضعيت حيوانات خانگي استفاده کنيد.

سنسورهاي به کار رفته در اين پهپاد موانع را به صورت خودکار شناسايي کرده و مانع از برخورد با آن مي‌شوند. همچنين به لطف قرار گرفتن پروانه‌‌ها درون يک محفظه از آسيب رسيدن به وسايل خانه يا بچه‌ها و حيوانات حين پرواز جلوگيري مي‌شود. اين دوربين پهپادي سال آينده و با قيمتي در حدود ۲۴۹.۹ دلار عرضه خواهد شد.

«جيمي سيمينوف»، بنيانگذار رينگ ايده پشت اين پهپاد را امکان مشاهده نماهاي مختلف بدون نياز به نصب چندين دوربين عنوان کرد. وي مدعي شد که شرکت دو سال تمام را صرف طراحي و توسعه Always Home Cam کرده و مشخص است که ساخت چنين محصولي تا چه حد دشوار است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره