نماد آخرین خبر

مایکروسافتی‌ها در اندیشه عرضه دست پختی جدید!

منبع
جي اس ام
بروزرسانی
مایکروسافتی‌ها در اندیشه عرضه دست پختی جدید!

جي اس ام/ به نظر مي‌رسد ردموندي‌ها قصد عرضه‌ محصول ديگري از سبد سرفيس با نام Sparti را در سر دارند.

اخبار و شايعات حکايت از آن دارند که مايکروسافت در ماه اکتبر يک لپ‌تاپ جديد ۱۲.۵ اينچي با نام رمز Surface Sparti را معرفي خواهد کرد. در ادامه‌ي مطلب تمام اخبار و اطلاعاتي که از اين محصول داريم با هم بررسي خواهيم کرد.

Surface Sparti در اصل نسخه‌ي کوچکتر سرفيس لپ‌تاپ ۳ خواهد بود، اما قيمت آن بين سرفيس گو و سرفيس پرو ۷ فعلي است. گزارش‌ها ادعا مي‌کنند اين رقم بين ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار است. گفته مي‌شود عليرغم داشتن چنين قيمت مقرون به صرفه‌اي Sparti هنوز مشخصات مناسبي دارد چراکه  Zac Bowden از ويندوز سنترال ادعا مي‌کند لپ‌تاپ جديد ويژگي‌هاي ذيل را دارد.

صفحه نمايش ۱۲.۵ اينچي
پردازنده‌ي نسل دهمي اينتل Core i5
۴ گيگابايت رم
۶۴ گيگابايت حافظه‌ي ذخيره سازي 

چنين دستگاهي در حال حاضر بسيار مناسب ارزيابي مي‌شود که در کنار لپ‌تاپ ۱۲ اينچي اپل که قرار است تا پايان سال و به همراه پردازنده‌ي آرم عرضه شود، قرار مي‌گيرد.

تاريخ عرضه‌ي Surface Sparti چه زماني است

دست پخت جديد ردموندي‌ها احتمالا درتاريخ ۳۰ سپتامبر يا ۱ اکتبر در جريان رويداد رسمي مايکروسافت معرفي خواهد شد. تاريخ برگزاري رويداد سرفيس توسط مايکروسافت تاييد شده، اما افشاگر قابل اعتماد يعني WalkingCat عنوان کرده نسبت به منطقه‌ي زماني ۳۰ سپتامبر يا ۱ اکتبر برگزار خواهد شد. معمولا ردموندي‌ها چند هفته بعد از رويداد، محصول را به بازار عرضه مي‌کنند و انتظار مي‌رود در همان ماه اکتبر کاربران قادر به خريد Sparti باشند.

قيمت Surface Sparti

با توجه به گفته‌ي ويندوز سنترال احتمالا قيمت Sparti چيزي در حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار(حدودا بين 14 تا 16.5 ميليون تومان) خواهد بود. هنوز به قيمت احتمالي در انگلستان اشاره‌اي نشده است. چنين رقمي نشان مي‌دهد که Sparti جايي بين سرفيس گو و سرفيس پرو ۷ قرار دارد. کارشناس مايکروسافت يعني Zac Bowden حتي پيشنهاد داده که محصول مورد نظر يک سرفيس لپ‌تاپ گو باشد، تا ثابت کند که سري لپ‌تاپي در محدوده‌ي اقتصادي است. 

مشخصات سرفيس  Sparti چيست و اين محصول تا چه حد قدرتمند است

با چنين قيمت مقرون به صرفه‌اي، احتمالا کاربران نگران اين موضوع هستند که سرفيس  Sparti در بخش عملکرد ضعيف باشد. به نظر نمي‌رسد که اين طور باشد، چراکه به گفته‌ي ويندوز سنترال پردازنده‌ي نسل دهمي اينتل  مي‌تواند در کنار رم ۴ گيگابايتي آن، خيال کاربران را راحت کند که عملکرد آن را با نقصان مواجه نمي‌کند. پس قطعا هدف محصول ردموندي‌ها توليد کنندگان محتوا و گيمرها نيستند، اما براي کساني که فقط يک لپ تاپ براي وب‌گردي، پخش فيلم و برنامه‌هايي مانند اسپاتيفاي مي‌خواهند،  Sparti گزينه‌اي ايده‌آل محسوب مي‌شود.

البته ردموندي‌ها در مورد حافظه‌ي ذخيره سازي کمي خساست به خرج داده‌اند. لپ‌تاپ‌ها معمولا از حداقل ۲۵۶ گيگابايت ظرفيت ذخيره‌سازي بهره مي‌برند، بنابراين دست پخت جديد مايکروسافت در اين مورد نيز نااميد کننده ظاهر شده است. باتوجه به اينکه سرويس‌هاي کلاد متعددي در حال گسترش هستند و کاربران مي‌توانند از وان درايو مايکروسافت براي ذخيره سازي اسناد ورد و عکس‌ها استفاده مي‌کنند، ۶۴ گيگابايت چندان هم مشکل بزرگي به حساب نمي‌آيد. البته احتمالا مايکروسافت فضاي ذخيره سازي بيشتري را با قيمت هاي بالاتر ارائه خواهد کرد.  

طراحي Surface Sparti چگونه به نظر مي‌رسد

در حال حاضر فقط مي‌دانيم که سرفيس اسپارتي از طراحي تاشو بهره مي‌برد و اطلاعات بيشتري در دست نيست. ويندوز سنترال مي‌گويد شباهت زيادي ميان سرفيس لپ‌تاپ ۳ سيزده اينچي چه از نظر طراحي و چه از نظر کيفيت ساخت با سرفيس اسپارتي وجود ندارد. اميد مي‌رود که محصول جديد ردموندي‌ها از صفحه نمايش لبه به لبه مانند لپ‌تاپ دل XPS 13 بهره ببرد. با اين حال به احتمال زياد، مايکروسافت به الگوي طراحي سرفيس‌ها که امتحان خود را پس داده‌ و مقبول افتاده، وفادار خواهد ماند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره