نماد آخرین خبر

فروش تبلت افزایش یافت

منبع
ديجياتو
بروزرسانی
فروش تبلت افزایش یافت

ديجياتو/ فروش تبلت براي اولين بار از سال ۲۰۱۴ افزايش يافت.
  
همه گيري بيماري کرونا در سراسر جهان باعث شده، صدها ميليون‌ها نفر کارهاي خود را به صورت آنلاين انجام دهند. دورکاري کارمندان و آموزش از راه دور محصلان در کشورهاي مختلف رواج يافته است. در چنين شرايطي تقاضاي دستگاه‌هايي مانند تبلت و لپتاپ نيز افزايش يافته است. آخرين گزارش «استراتژي آنالتيکس»، خبر از رشد بازار تبلت، براي نخستين بار طي شش سال گذشته مي‌دهد.

انتظار مي‌رود در سال 2020، بازار جهاني تبلت با رشد يک درصدي سالانه روبرو شود. در اين بازه زماني احتمالا 160.8 ميليون تبلت به فروش خواهد رسيد. باوجودي که چنين آماري چندان چشمگير به نظر نمي‌رسد، اما نبايد اين موضوع ناديده گرفته شود که بازار تبلت طي چند سال اخير وضعيت خوبي نداشته است.

در بين انواع مدل‌هاي تبلت، نسخه‌هاي 10 اينچي بيش از بقيه مدل‌ها طرفدار دارند. ظاهرا بيشتر کاربران ترجيح مي‌دهند با دستگاه‌هايي با نمايشگر بزرگ‌تر کار کنند. براساس آمار منتشر شده در گزارش، تبلت‌هايي با نمايشگر 10 اينچ و بزرگتر، 56 درصد حجم فروش را به خود اختصاص مي‌دهند.

در نتيجه، اين نخستين باري است که هم شاهد رشد فروش تبلت در بازارهاي جهاني هستيم و هم تبلت‌هاي 10 اينچي سهم بيشتري از بازار را از آن خود مي‌کنند. تا سال 2025 ميلادي، 65 درصد سهم فروش بازار، به تبلت‌هاي با نمايشگر بزرگتر اختصاص پيدا مي‌کند. در حال حاضر، بيشتر تبلت‌هاي پرچمدار جديد از نمايشگر 10 اينچي و بزرگتر بهره مي‌برند.

اپل، به عنوان يکي از شرکت‌هاي مطرح در بازار جهاني تبلت نيز همواره به سمت توليد دستگاه‌هاي بزرگ‌تر حرکت کرده است. به غير از آيپد ميني، بقيه مدل‌هاي آيپد اپل عموما نمايشگر 10 اينچ و بزرگتر دارند. همچنين تبلت‌هاي دو در يک نيز در سال 2020 با رشد فروش 10 درصدي روبرو خواهند شد.

به نظر مي‌رسد تا پايان سال 2021، تبلت‌هاي تاشو، سهم بازار يک درصدي را از آن خود کنند. البته چنين دستگاه‌هايي براي انجام امور روزانه مناسب نيستند. البته شايد با برطرف شدن محدوديت‌هاي فعلي توليدکنندگان جهت ساخت تبلت‌هاي تاشو و کاهش قيمت‌ها، سهم بازار تبلت‌هاي تاشو نيز افزايش پيدا کند.

تا سال 2015، تبلت‌هاي تاشو 5 درصد سهم بازار جهاني تبلت را از آن خود خواهند کرد. در حاليکه به وضوح تقاضاي خريد تبلت در جهان افزايش يافته است، سيستم عامل اندرويد فاقد بلوغ لازم مانند سيستم عامل  iPadOS اپل، جهت تامين نياز نمايشگرهاي بزرگ است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر