نماد آخرین خبر

بازی Spelunky 2 ناقص عرضه می‌شود!

منبع
زومجي
بروزرسانی
بازی Spelunky 2 ناقص عرضه می‌شود!

زومجي/ بازي Spelunky 2 بدون حالت همکاري (Co-Op) آنلاين روي کامپيوتر عرضه مي‌شود، اما در آينده اين حالت در دسترس بازيکن‌هاي PC قرار خواهد گرفت.
   
بازي Spelunky 2 از حدود ۱۰ روز پيش روي کنسول پلي ‌استيشن 4 منتشر شده، اما بازيکن‌هاي پي‌سي بايد چند روز ديگر براي تجربه اين بازي جذاب منتظر بمانند. البته اين دسته از بازيکن‌ها به يکي از بهترين قابليت‌هاي اين بازي دسترسي نخواهند داشت. درک يو، کارگردان اين بازي در حساب توييترش اعلام کرد که نسخه PC بازي Spelunky 2 در هنگام عرضه، داراي بخش همکاري آنلاين نخواهد بود. دليل اين موضوع هم آن است که حالت همکاري براي نسخه کامپيوتر آماده نشده، اما سازنده‌ها نمي‌خواستند انتشار بازي را به تأخير بياندازند. به همين دليل تصميم گرفتند که بخش همکاري آنلاين را در آينده در اختيار بازيکن‌هاي پي‌سي قرار دهند.

البته کارگردان بازي درکنار اين خبر بد به يک موضوع خوشحال کننده هم اشاره کرد. او در توييت خود نوشت: «بازي Spelunky 2 روز سه‌شنبه در استيم منتشر خواهد شد. متاسفانه ما تصميم گرفتيم که بخش Co-Op آنلاين در هنگام عرضه بازي غيرفعال باشد. به اين ترتيب ما مي‌توانيد اين بخش را بهتر و کامل‌تر در اختيار شما قرار دهيد و بازي هم بدون تأخير منتشر مي‌شود. اما نکته مثبت آن است که وقتي اين حالت را به بازي اضافه کنيم، امکان کراس پلي (Cross-Play) با نسخه پلي‌استيشن 4 وجود خواهد داشت.»

از طريق قابليت کراس پلي، دو بازيکن با دو پلتفرم مختلف مي‌توانند در بخش آنلاين به همکاري با يکديگر بپردازند که اين ويژگي بسيار خوبي است. البته هنوز تاريخي براي عرضه حالت همکاري آنلاين در نسخه پي‌سي Spelunky 2 اعلام نشده، اما به‌نظر نمي‌رسد که اين اتفاق با تأخير زيادي رخ بدهد.

بسياري از بازيکن‌ها که بخش آنلاين Spelunky 2 را روي پلي‌استيشن 4 تجربه کرده‌اند، از ايرادات جزيي در اين بخش خبر مي‌دهند. البته سازنده‌ها بلافاصله پس از انتشار بازي، اقدام به انتشار چند آپديت کردند تا اين مشکلات را برطرف کنند، اما هنوز هم برخي از بازيکن‌ها نسبت به وجود لگ و تأخير در بخش آنلاين گله‌مند هستند. به‌نظر مي‌رسد که دليل اصلي عدم انتشار حالت آنلاين در نسخه PC هم وجود همين مشکلات باشد. طبيعتا سازنده‌ها نمي‌خواهند با وضعيتي مشابه نسخه PS4 مواجه شوند.

بعد از انتشار حالت Co-Op آنلاين براي نسخه پي‌سي، احتمالا شاهد محتواهاي بيشتري هم براي بازي Spelunky 2 خواهيم بود. مثلا وجود يک حالت مبارزه‌اي بازيکن دربرابر بازيکن يا PvP مي‌تواند بسيار جذاب باشد. به هر حال بايد ببينيم سازنده‌هاي اين بازي چه تصميمي براي آينده آن مي‌گيرند.

بازي Spelunky 2 در تاريخ ۲۵ شهريور (۱۵ سپتامبر) براي پلي‌استيشن 4 منتشر شد و قرار است در روز ۸ مهر (۲۹ سپتامبر) هم روي کامپيوترهاي شخصي عرضه شود. اين بازي مانند شماره اولش، نمرات بسيار درخشاني از منتقدان گرفته و ميانگين نمرات ۹۱ از ۱۰۰ را در وبسايت متاکريتيک به ثبت رسانده است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره