نماد آخرین خبر

افزایش جهانی قیمت گوشی در سه ماه دوم سال 2020

منبع
ترنجي
بروزرسانی
افزایش جهانی قیمت گوشی در سه ماه دوم سال 2020

ترنجي/ گزارش جديدي از Counterpoint Research به ما بينشي از ميانگين قيمت فروش (ASP) تلفن هاي هوشمند در هر بازار عمده مي دهد. طبق اين گزارش شاهد افزايش جهاني قيمت گوشي در چارک دوم سال ۲۰۲۰ به ميزان ۱۰ درصد هستيم.

بازارهاي عمده شامل آمريکاي شمالي، آمريکاي لاتين، اروپا، خاورميانه و آفريقا، آسيا-اقيانوسيه و چين مي شود که در نمودار تصويري زير ذکر شده اند. طبق گزارش، ميانگين قبول فروش در همه بازارها به جز آمريکاي لاتين افزايش يافته است.

بيشترين افزايش در ميانگين قيمت فروش در چين مشاهده مي شود، جايي که اکنون ميانگين قيمت فروش گوشي هاي هوشمند 310 دلار است. در همين حال، آمريکاي شمالي شاهد افزايش 7 درصدي سالانه ميانگين قيمت فروش (سال به سال در مقايسه با سه ماهه مشابه سال گذشته) با 471 دلار بود. بازار تلفن هاي هوشمند آمريکاي شمالي بالاترين ميزان ميانگين قيمت فروش را نسبت به ساير بازارها دارد. در همين حال، اين گزارش نشان دهنده کاهش 5 درصدي ساليانه در ميانگين قيمت فروش با 166 دلار است.

اين افزايش قيمت به اين واقعيت نسبت داده مي شود که اگرچه فروش جهاني تلفن هاي هوشمند در سراسر جهان در حال سقوط است، اما تلفن هاي هوشمند با قيمت ممتاز همچنان با فروش سالانه ۸ درصدي فروش خوبي دارند. اين در مقايسه با بازار جهاني تلفن هاي هوشمند با رشد 23 درصدي در سال گذشته است. تلفن هاي هوشمند برتر به اندازه کاهش وابستگي به سرگرمي ، بهره وري و ارتباطات در حين قفل کاهش پيدا نکردند. آيفون هاي اپل با افزايش وابستگي به تلفن هاي هوشمند در هنگام خانه نشيني ، همچنان تقاضاي زيادي داشتند.

معرفي تلفن هاي هوشمند 5G نيز به انعطاف پذيري بخش بالارده مربوط مي شود. در طول Q2 حدود 10٪ از فروش تلفن هاي هوشمند جهاني دستگاه هاي مجهز به 5G بوده که 20٪ از درآمد کل را تشکيل مي دهد. 72٪ از فروش تلفن هاي هوشمند در چين 72٪ از کل درآمد اين سه ماهه را نسبت داده است که با فشار عمده هواوي مشاهده شده است. در حالي که ساير کشورها از COVID-19 رنج مي بردند، چين در حال بهبود بود که منجر به 34 درصد درآمد جهاني تلفن هاي هوشمند در سه ماهه در بازار شد و اين بالاترين رقم از سه ماهه گذشته از سال 2016 است.

اپل اول، سامسونگ سوم

اپل بيشترين فروش تلفن هاي هوشمند را در چارک دوم سال با 34 درصد درآمد بازار به خود اختصاص داده است. در همين حال ، هواوي با 20٪ درآمد دوم و سامسونگ بعد از آن با 17٪ درآمد جهاني تلفن هاي هوشمند در سه ماهه دوم دوم شدند. ويوو و اوپو به ترتيب 7 و 6 درصد درآمد را به خود اختصاص دادند.

اين اولين بار است که Huawei (از جمله Honor) هم از نظر فروش و هم از نظر درآمد از سامسونگ پيشي مي گيرد. اين امر علي رغم تأثيرات شديدي است که ممنوعيت ايالات متحده بر هوآوي در بازارهاي خارج از چين داشته است.

نظر شما درباره وضعيت بازار موبايل جهاني چيست؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره