نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
موبایل و بازی

اینترنت 5G در ایران از کجا آغاز می‌شود؟

منبع
مهر
بروزرسانی
اینترنت 5G در ایران از کجا آغاز می‌شود؟

مهر/ با امضاي تفاهمنامه‌اي طرح حمل و نقل هوشمند شهري مبتني بر شبکه‌هاي ارتباطات سلولي نسل جديد در چارچوب شبکه ملي اطلاعات به صورت پايلوت در جزيره کيش اجرايي مي‌شود.

 با توجه به زيرساخت‌هاي ارتباطي ايجاد شده در جزيره کيش و آمادگي اين جزيره براي پيشگامي در پياده سازي شبکه تلفن همراه 5G و خدمات کاربردي مرتبط با آن و همچنين رسالت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در توسعه فناوري‌هاي حوزه حمل و نقل هوشمند و ظرفيت‌هاي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات در پشتيباني از تحقيق و توسعه اين فناوري نوين و نيز با توجه به توانمندي‌هاي فني و اجرايي شرکت ايرانسل، در روز يکشنبه مورخ ۹۹/۷/۶ تفاهمنامه‌اي ميان چهار مجموعه فوق در تهران منعقد مي‌شود.

هدف از اين تفاهمنامه، ايجاد پايلوت حمل و نقل هوشمند شهري مبتني بر شبکه‌هاي نسل جديد مخابراتي و مطالعه تجربيات اين پايلوت براي تسري به بقيه شهرهاي کشور به عنوان يک خدمت مبتني بر شبکه ملي اطلاعات است. تفاهمنامه مشترک با امضاي غلامحسين مظفري، مديرعامل سازمان منطقه آزاد کيش، منوچهر منطقي، دبير ستاد توسعه فناوري‌هاي حوزه فضايي و حمل و نقل هوشمند معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، وحيد يزدانيان، رئيس پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات و بيژن عباسي آرند مدير عامل شرکت خدمات ارتباطي ايرانسل منعقد مي‌شود.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره