نماد آخرین خبر

نسخه مستقل آفیس عرضه خواهد شد

منبع
زوميت
بروزرسانی
نسخه مستقل آفیس عرضه خواهد شد

زوميت/ طي رويداد ايگنايت ۲۰۲۰ مايکروسافت، ردموندي‌ها در مورد برنامه‌هايشان براي آينده برنامه محبوب آفيس صحبت کردند. طبق گفته‌هاي مقام‌هاي بلندپايه مايکروسافت، انتظار مي‌رود در سال ۲۰۲۱ نسخه‌اي مستقل از آفيس براي علاقه‌مندان منتشر شود.

در خلال رويداد، ردموندي‌ها توضيح دادند که نسخه مستقل آفيس براي هردو پلتفرم ويندوز  و مک در نظر گرفته مي‌شود و زمان انتشار آن نيز در نيمه دوم سال ۲۰۲۱ رخ خواهد داد. بااين‌حال، مقام‌هاي مايکروسافت از ارائه توضيحات بيشتر خودداري کردند و گفتند در زماني مناسب‌تر و نزديک به لحظه انتشار نرم‌افزارهاي جديد در مورد قيمت، سيستم‌عامل‌هاي درنظر گرفته‌شده و زمان دقيق ارائه به بازار صحبت خواهد شد.

آفيس ۲۰۱۹ آخرين نرم‌افزار مستقل از سري نرم‌افزارهاي آفيس سوئيت (Office Suite) محسوب مي‌شود که در پاييز سال ۲۰۱۸ روانه بازار شد. آفيس ۲۰۱۹ جايگزيني براي نسخه ۲۰۱۶ بود و اگر برنامه‌هاي ردموندي‌ها بدون تغيير پيش برود، آفيس ۲۰۲۲ جايگزين آن خواهد شد.

در نسخه آفيس ۲۰۱۹ ويژگي‌هايي به کاربران ارائه شد که تا پيش از آن نياز به اشتراک آفيس ۳۶۵ وجود داشت؛ براي مثال مي‌توان به دو ويژگي زوم و Morph در پاورپوينت اشاره کرد. آفيس از مجموعه‌ نرم‌افزارهاي محبوب مايکروسافت است که کاربران بسياري از سراسر دنيا ازجمله ايران از اپليکيشن‌هاي آن استفاده مي‌کنند.

در حال حاضر، بسياري از کاربران به مايکروسافت ۳۶۵ (نام جديد آفيس ۳۶۵) کوچ کرده‌اند و با پرداخت حق اشتراک ماهانه از ويژگي‌هاي آن استفاده مي‌کنند. يکي از مهم‌ترين ويژگي‌هاي مايکروسافت ۳۶۵ را مي‌توان دسترسي به فضاي ابري وان‌درايو براي ذخيره اطلاعات دانست.

با اين حال، برخي ديگر از کاربران، نسخه‌هاي مستقل آفيس را ترجيح مي‌دهند. ردموندي‌ها نيز به جاي فشار آوردن به کاربران خود براي استفاده از سري برنامه مايکروسافت ۳۶۵ در نظر دارند که نسخه مستقل آفيس ۲۰۲۲ را منتشر کنند. 

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره