نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
  2. برگزیده
موبایل و بازی

اپل هم چنان محبوب دل آمریکایی‌ها

منبع
زوميت
بروزرسانی
اپل هم چنان محبوب دل آمریکایی‌ها

زوميت/ آمارها نشان مي‌دهد آيفون‌هاي اپل توانسته‌اند در صدر فهرست ۱۰ گوشي پرفروش ايالات متحده طي هفته اول ماه سپتامبر، قرار بگيرند.

شرکت کانترپويت که در زمينه ارائه گزارش‌هاي مالي مرتبط با بازار گجت‌هاي هوشمند فعاليت دارد، آمار جالبي از فروش گوشي‌هاي هوشمند در هفته اول ماه سپتامبر ارائه داده که مختص به بازار ايالات متحده مي‌شود. درواقع آمار به ۱۰ گوشي پرفروش در بازه زماني ۳۱ آگوست (۱۰ شهريور) تا ۵ سپتامبر (۱۵ شهريور) اشاره مي‌کند که شامل اطلاعات جالبي است.

در جدول ارائه شده متاسفانه تنها به گوشي‌هاي پرفروش اشاره شده و گزارش دقيقي از تعداد دستگاه‌هاي فروخته‌شده وجود ندارد. با‌اين‌حال، مي‌توان مشاهده کرد که سه گوشي هوشمند قرارگرفته در صدر جدول را محصولات اپل تشکيل مي‌دهند. درواقع جايگاه اول تا سوم به آيفون ۱۱، آيفون ۱۱ پرو مکس و آيفون SE مدل ۲۰۲۰ تعلق گرفته است و در جايگاه چهارم نيز گلکسي نوت ۲۰ اولترا مدل 5G سامسونگ به چشم مي‌خورد.

اپل علاوه بر جايگاه اول تا سوم، جايگاه پنجم و ششم پرفروش‌ترين گوشي‌هاي هفته اول سپتامبر را نيز دراختيار دارد. دو گوشي هوشمند آيفون ايکس آر و آيفون ۱۱ پرو در جايگاه پنجم و ششم قرار گرفته‌اند. در جايگاه هفتم ال‌جي استايلو ۶ قرار دارد و جايگاه هشتم و نهم نيز به دو گوشي هوشمند گلکسي نوت ۲۰ مدل 5G و گلکسي اس ۲۰ مدل 5G سامسونگ تعلق گرفته است.

در جايگاه دهم اما محصولي ميان‌رده از ال‌جي به‌نام ال‌جي K51 به چشم مي‌خورد. آمار ارائه شده نکات بسيار جالبي را از وضعيت بازار ايالات متحده به‌همراه دارد. درواقع برخلاف بازارهاي ديگر دنيا که محصولات چيني در ميان پرفروش‌ترين‌ها قرار مي‌گيرند خبري از گوشي‌هاي هوشمند شرکت‌هاي چيني در ميان ۱۰ تلفن هوشمند پرفروش در بازار ايالات متحده به چشم نمي‌خورد.

اپل به‌عنوان يکي از برترين شرکت‌هاي آمريکايي، نبض بازار گوشي‌هاي هوشمند ايالات متحده را در دست دارد و تنها رقباي آن، شرکت‌هاي کره‌اي ال‌جي و سامسونگ محسوب مي‌شوند. انتظار مي‌رود طي هفته‌هاي آينده با ورود محصولات جديد در بازار ايالات متحده شاهد تغييراتي باشيم که شايد يکي از اين تغييرات، ورود گوشي هوشمند گلکسي اس ۲۰ FE به فهرست ۱۰ محصول پرفروش باشد.

در اين بين در مورد محصولات ال‌جي جالب است بدانيد که تقريبا بازار پايين‌رده و محصولات اقتصادي ايالات متحده را با دو گوشي هوشمند ال‌جي K51 و استايلو ۶ دراختيار دارد. برخلاف شرکتي مانند سامسونگ که بازار محصولات بالارده آمريکا را هدف قرار داده است؛ گويا ال‌جي سود را در حضور پر‌رنگ در بازار محصولات اقتصادي مي‌بيند. اخيرا نيز شرکت کره‌اي محصولاتي از سري K معرفي کرده که انتظار مي‌رود فروش قابل توجهي در بازار ايالات متحده داشته باشند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره