نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
موبایل و بازی

تصاویری که نام آیفون ۱۲ مینی را تأیید می‌کند

منبع
گجت نيوز
بروزرسانی

گجت نيوز/ تصاويري از قاب‌هاي سيليکوني اپل که به بيرون درز کرده مي‌تواند نام آيفون ۱۲ ميني – iPhone 12 Mini که تا چند روز ديگر رونمايي مي‌شود را تأييد کند.

برچسب قاب‌هاي سيليکوني که براي خانواده آيفون ۱۲ اپل ساخته شده‌اند، مهر تأييدي بر شايعاتي هستند که در مورد نامگذاري اعضاي اين خانواده شنيده مي‌شود. آنطور که شنيده مي‌شود، اپل ۱۲ اکتبر (۲۱ مهر ماه) از چهار مدل آيفون جديد در ابعاد ۵.۴، ۶.۱ و ۶.۷ اينچ رونمايي خواهد کرد.

اين نخستين باري است که اپل قصد دارد از چهار مدل آيفون به صورت همزمان رونمايي کند و سياست نام‌گذاري جديدي را به کار بگيرد. گزارش‌هايي که پيش از فاش شدن اين تصوير منتشر شده بودند، همگي نام آيفون ۱۲ را براي مدل ۵.۴ اينچي، آيفون ۱۲ مکس و ۱۲ پرو را براي مدل ۶.۱ اينچي و آيفون ۱۲ پرو مکس را براي مدل ۶.۷ اينچي در نظر گرفته بودند. ظاهراً همه‌ي اين مدل‌هاي جديد به چيپست A14 Bionic و نمايشگرهاي اولد مجهز خواهند بود. علاوه بر اين، مي‌توانند از شبکه ۵G نيز پشتيباني کنند.

اما در اين گزارش جديد، نام آيفون ۱۲ ميني براي کوچک‌ترين مدل اين خانواده در نظر گرفته شده است. ظاهراً اين مدل به دوربين دوگانه پشتي مجهز خواهد بود. مدل‌هاي پرو نيز به دوربين سه‌گانه همراه با حسگرهاي LiDar تجهيز مي‌شوند. اين نخستين باري است که اپل از نام “Mini” براي آيفون‌هاي خودش استفاده مي‌کند. اين قاب‌هاي سيليکوني در رنگ مشکي هستند و ظاهراً توسط تأمين کننده اپل در ايرلند توليد شده‌اند.

چرا اپل مي‌خواهد بين آيفون ۱۲ ميني و ديگر محصولاتش مرز بگذارد؟

به جز اندازه‌ي نمايشگر، همه چيز در آيفون ۱۲ ميني و آيفون ۱۲ يکسان است. به همين خاطر ما تعجب مي‌کنيم که چرا اپل مي‌خواهد براي ارزان‌ترين آيفون سري ۱۲ خود از عنوان ميني استفاده کند. طي ساليان اخير، گوشي‌هاي پرچمد ار از نظر اندازه رشد کرده‌اند و کمتر گوشي هوشمند پرچمداري در بازار براي کاربراني که به دنبال يک مدل جمع و جور هستند وجود دارد. يک نظرسنجي نشان مي‌دهد که طراحي شبيه به آيفون ۴ مي‌تواند بزرگ‌ترين محرک براي خريد گوشي‌هاي خانواده iPhone 12 باشد و اين به همراه اندازه‌ي کوچک ۵.۴ اينچي مي‌تواند طرفداران گوشي‌هاي جمع و جور را خرسند کند.

بنابراين آيا اپل با نام ميني به دنبال بازي با ذهن مصرف کنندگان و فروش بيشتر محصولاتش است، يا اين تنها نسخه ۴G گوشي‌هاي اپل در امسال است و يا اين نخستين گوشي اپل است که از يک چيپست ميان‌رده قدرت مي‌گيرد؟ براي فهميدن اين موضوع فقط بايد چند روز منتظر بمانيم. 

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره