نماد آخرین خبر

توضیح وزیر درباره تفاوت حجم اینترنت رایگان معلمان و اساتید دانشگاه

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی

باشگاه خبرنگاران/ وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با انتشار توئيتي در حساب خود درمورد تفاوت چشمگير حجم بسته‌هاي اينترنتي اختصاص يافته به اساتيد و معلمان توضيح داد.
ساعاتي پيش، وزير جوان ارتباطات، محمدجواد آذري جهرمي با انتشار توئيتي در حساب شخصي خود، از اختصاص بسته‌ هديه ۱۲۰ گيگابايتي به اساتيد براي آموزش مجازي خبر داد. اين در حالي بود که جهرمي پيش از اين، بسته اينترنتي معلمان را  ۲۰ گيگابايت اعلام کرده بود.

بعد از انتشار اين خبر، يکي از کاربران شبکه اجتماعي توئيتر، دليل اين تفاوت چشمگير علي رغم فعاليت بيشتر معلمان ابتدايي را از وزير جويا شده و جهرمي نيز در پاسخ به اين انتقاد، توئيت جديدي منتشر کرد که در ادامه مشاهده مي‎کنيد.

"‏ممنون از طرح انتقاد شما
بنابر اعلام وزارت آموزش و پرورش، سامانه‌‌ «شاد»، سامانه متمرکز آموزش است. معلمين و دانش‌آموزان هر چقدر از شاد استفاده کنند «رايگان» است. آموزش عالي و علوم پزشکي سياست سامانه متمرکز را پيش نگرفته‌اند. تفاوت به اين دليل است.
مخلص خانم‌ و آقامعلم‌ها هستم"

"‏معلمان: ۲۰GB
اساتيد: ۱۲۰GB
مبناي اين سهميه‌بندي چيست؟
استاد براي تدريس ۲ روز در هفته خود يک لينک pdf هم ميتواند به دانشجو بفرستد، اما يک آموزگار ابتدايي در ۵ روز هفته براي تدريس حتما بايد ويدئو بفرستد."

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم