نماد آخرین خبر

اپل صاحب یک فناوری جدید پادکست شد

منبع
ايسنا
بروزرسانی
اپل صاحب یک فناوری جدید پادکست شد

ايسنا/ شرکت اپل با هدف بهبود خدماتش در بحبوحه رقابت فزاينده اسپاتيفاي، استارتاپي را خريداري کرده که گوش کردن به پادکستها را شبيه گوش کردن به شبکه هاي راديويي مي کند.

 منابع آگاه به بلومبرگ اظهار کردند اين غول فناوري اوايل سال ميلادي جاري Scout FM را خريداري کرد که يک اپليکيشن پادکست محبوب در گوشيهاي آيفون، اندرويد و اسپيکرهاي هوشمند آمازون است.

در حالي که اپليکيشنهاي پادکست از جمله اپليکيشن اپل معمولا به کاربران اجازه مي دهند يک پادکست را انتخاب و گوش کند اما اپليکيشن Scout FM استيشنهاي پادکست درباره موضوعات مختلف ايجاد مي کند. به عنوان مثال اگر فردي به ورزش علاقمند است، اين اپليکيشن استيشني را ايجاد خواهد کرد که مجموعه اي از پادکستهاي ورزشي منتخب است.

اين اپليکيشن بر اساس تاريخچه پادکستهايي که فرد گوش کرده و ترجيحاتي که تعريف کرده و پيشنهادهاي هوش مصنوعي، علاقمنديهاي وي را شناسايي مي کند.

اپليکيشن Scout FM در ميان برخي از کاربران دستگاههاي اپل محبوب است و ممکن است با CarPlay  ادغام شود. اين اپليکيشن همچنين براي دستگاههاي مبتني بر الکساي آمازون بهينه شده است.

سخنگوي اپل خريد اين استارتاپ را تاييد کرد اما درباره آن توضيح بيشتري نداد. اپل پس از خريد، اين برنامه را تعطيل کرد.

پادکستها به يکي از بخشهاي محتوايي کليدي براي اپل تبديل شده اند. اين شرکت يکي از نخستين بازيگران فناوري بود که ۱۵ سال پيش پادکست را رواج داد و از آن زمان به کندي به قابليتهاي جديد اپليکيشن پادکست خود اضافه کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، خريد Scout FM يکي از خريدهاي متعددي است که شرکت اپل در سال ۲۰۲۰ انجام داده است. اپل اخيرا شرکت پرداخت موبي ويو، برنامه هواشناسي دارک اسکاي و شرکت پخش محتواي واقعيت مجازي نکست وي آر را خريداري کرده است. ساير خريدهاي اپل شامل وي سيس، Xenor.ai و اينداکتيو براي بهبود Siri و هوش مصنوعي، فليتس اسميت براي مديريت دستگاه سازماني و استارت تاپ نرم افزار VR اسپيس هستند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره