نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
موبایل و بازی

آموزش تغییر فونت فارسی و انگلیسی در اینستاگرام

منبع
آي تي رسان
بروزرسانی
آموزش تغییر فونت فارسی و انگلیسی در اینستاگرام

آي تي رسان/ در اين مطلب، آموزش تغيير فونت اينستاگرام و همچنين تغيير فونت فارسي اينستاگرام را آموزش خواهيد ديد.

اينستاگرام به عنوان يک شبکه اجتماعي محبوب، قابليت‌هاي فراواني را در اختيار کاربران خود قرار مي‌دهد، اما برخي از ويژگي‌هاي اين شبکه اجتماعي مانند تغيير فونت براي قسمت بيوگرافي و استوري، به خوبي ارائه نشده و به خصوص براي زبان‌هاي غيرانگليسي مانند فارسي تنوع چنداني ندارد. اينستاگرام خيلي بر روي بخش فونت شبکه اجتماعي خود کار نکرده، البته اين مورد در اکثر شبکه‌هاي اجتماعي ديده مي‌شود.

در اينستاگرام براي نوشتن استوري تنها 5 فونت عمومي در اختيار کاربران قرار دارد، از اين رو، بسياري از کاربران اين شبکه اجتماعي به دنبال آن هستند تا با ترفندهاي مختلف، فونت نوشتاري در استوري و قسمت بيوگرافي را تغيير دهند تا پروفايل و استورهاي‌شان جلوه جذاب‌تري داشته باشد. براي تغيير فونت در اينستاگرام چندين راه پيش روي کاربران قرار دارد که بيشتر آن‌ها براي نوشتن متن انگليسي کاربرد دارند و براي تغيير فونت فارسي در اينستاگرام آپشن‌هاي زيادي نداريد.

به طور کلي با سه روش مي‌توان فونت اينستاگرام را تغيير داد، روش اول استفاده از فونت‌هاي پيشفرض اينستاگرام بوده که تنها براي نوشتن استوري قابل استفاده است. روش دوم، تغيير فونت خود گوشي موبايل است و روش سوم استفاده از اپليکيشن‌ها و سايت‌هاي جانبي که متن شما را به فونت‌هاي مختلف تغيير مي‌دهند و مي‌توانيد متن با فونت جديد را کپي کرده و در بيو يا استوري خود قرار دهيد.

در ادامه مطلب تمامي اين روش‌ها همچنين روش موجود براي تغيير فونت فارسي اينستاگرام را نيز به طور مفصل آموزش مي‌دهيم.

تغيير فونت در اينستاگرام با استفاده از فونت‌هاي پيشفرض اين برنامه
براي نوشتن کپشن و بيوگرافي نمي‌توان فونت متن را تعويض کرد اما براي استوري، اينستاگرام پنج فونت پيشفرض را در اختيار کاربران قرار داده که قابل استفاده است. البته اين پنج فونت براي زبان انگليسي هستند و براي زبان فارسي کاربرد ندارند. فونت‌هاي پيشفرض اينستاگرام براي استوري با نام‌هاي کلاسيک، مدرن، Neon ،Typewriter و Strong شناخته مي‌شوند. در تصوير زير به جز فوت کلاسيک که فونت معمولي انگليسي است، تفاوت استايل ديگر فونت‌هاي پيشفرض اينستاگرام را مشاهده مي‌کنيد.فونت‌هاي کلاسيک، استرانگ و مدرن بيشتر براي متن‌هاي جدي و رسمي کاربرد دارد، فونت نئون نيز براي پيچ‌هايي در کار فيلم و موسيقي هستند يا مخاطبان آن‌ها نوجوانان و جوانان هستند، مناسب است. فونت تايپ‌رايدر هم بيشتر براي استوري‌هايي کاربرد دارد که متن آن زياد است و بايد چندين خط نوشته در يک استوري جا شود.

تغيير فونت در اينستاگرام با استفاده از اپليکيشن و سايت‌هاي جانبي

بسياري از سايت‌ها و اپليکيشن‌ها هستند که براي رفع تنوع فونت در اينستاگرام توليد شده‌اند. روند کلي سايت‌ها و اپليکيشن‌ها به اين صورت است که، کادري براي وارد کردن متن وجود دارد، شما متن مورد نظر را در اين کادر وارد مي‌کنيد و سپس همان متن با ده‌ها فونت و استايل مختلف به شما نشان داده مي‌شود، با کپي کردن متن با فونت مورد نظر و Paste کرد آن در بيوگرافي يا استوري، مي‌توانيد جلوه جديدي به اينستاگرام خود بدهيد.

معرفي سايت براي تغيير فونت در اينستاگرام
سايت‌هاي بسياري براي تغيير فونت بيو و استوري اينستاگرام وجود دارند که هرکدام، ده‌ها فونت و استايل مختلف را براي متن شما پيشنهاد مي‌دهند. البته برخي از فونت‌هاي پيشنهادي پس از جاي‌گذاري در اينستاگرام به‌هم مي‌ريزند که دليل آن عدم پشتيباني اينستاگرام از آن فونت است.

سايت igfonts.io
در اين سايت با يک محيط بسيار ساده و روان طرف خواهيد بود، تنها کافيست در کادر بالاي صفحه متن مورد نظر را نوشته تا با ده‌ها فونت‌ها و استايل‌هاي جذاب پشنهادي مواجه شويد.سايت metatags.io
در سايت متا تگز، تمامي فونت‌هاي پشنهاد شده در سمت چپ صفحه بر روي يک اکانت اينستاگرام نشان داده مي‌شود تا بتوانيد پيش‌نمايشي از فونت‌هاي اين سايت داشته باشيد.سايت instafonts.io
در اين سايت نيز به آساني، ‌ده‌ها فونت و استايل پيشنهاي براي متن خود پيدا خواهيد کرد که با انتخاب خود مي‌توانيد فونت مورد نظر را کپي کرده و در بيوگرافي اينستاگرام قرار دهيد.اما اگر نمي‌خواهيد از سايت‌هاي آنلاين استفاده کنيد، مي‌توانيد به سراغ اپليکيشن‌هايي برويد که براي اين کار شاخته شده‌اند و امکانات فراواني دارند.

تغيير فونت در اينستاگرام با اپليکيشن Cool Fonts for Instagram
در اين برنامه با دنيايي از فونت‌ها، استايل‌ها و طرح‌هاي مختلف مواجه خواهيد شد، کارکرد اصلي برنامه با سايت‌هاي آنلاين مشابه است، متن خود را به برنامه مي‌دهيد، اپليکيشن متن شما را با ده‌ها فونت مختلف و جذاب نشان‌تان مي‌دهد و حال شما مي‌توانيد فونت مورد نظر را کپي کرده و در قسمت بيوگرافي يا استوري اينستاگرام جاي‌گذاري کنيد. اين برنامه بيش از 5 ميليون بار از گوگل‌پلي دانلود شده است.

 


 

تغيير فونت در اينستاگرام با اپليکيشن Fonts
براي تغيير فونت کپشن و بيو اينستاگرام و همچنين ديگر شبکه‌هاي اجتماعي معروف، مي‌توانيد از برنامه Fonts استفاده کنيد. در اين اپليکيشن به بيش از 100 فونت مختلف براي استفاده از اينستاگرام، واتساپ، اسنپ‌چت، توييتر، تيک‌تاک و غيره دسترسي خواهيد داشت. اين برنامه بيش از يک ميليون بار از گوگل‌پلي دانلود شده است.

 
 

 
 

تغيير فونت فارسي اينستاگرام براي استوري
اما راه آخر براي تغيير فونت در اينستاگرام، تغيير فونت تلفن همراه‌تان است. اگر فونت فارسي گوشي خود را تغيير دهيد، مي‌توانيد با همان فونت، متن استوري خود را نوشته و منتشر کنيد. البته تعويض فونت براي بيوگرافي در بخش‌هاي ديگر اينستاگرام اعمال مي‌شود اما تنها خود شما قادر به ديدن متن‌ها با فونت گوشي هستيد، ديگران متن بيوگرافي يا کپشن را با فونت گوشي خود مي‌بينند. اما در استوري به اين شکل نيست و با هر فونتي که متن را بنويسيد، ديگران نيز با همان فونت استوري شما را مشاهده مي‌کنند.

اين روش براي نوشتن استوري با متن فارسي و انگليسي کاربرد دارد و مي‌توانيد با استفاده از اپليکيشن‌هاي مختلف، فونت تلفن هوشمند خود را تغيير داده و با همان فونت، متن استوري خود را بنويسيد و منتشر کنيد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم